Avrupa

CEV, Webinar Serilerinde Başarıya Ulaştı

CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı tarafından düzenlenen birinci ve ikinci web seminerleri serisi, çevrimiçi oturumlarına 60 ülkeden 476 katılımcının katılmasıyla büyük bir başarıydı. 

Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilecek olan 2020 Koçlar Konvansiyonunun iptali nedeniyle, CEV Okul Projesine kayıtlı Ulusal Federasyonlardan öğretmen ve antrenörlere ve diğerlerine ek eğitim materyalleri ile benzer faaliyetler sağlamanın bir yolunu bulmak için açık bir istek vardı. Tüm ülkelerde yürürlükte olan kısıtlamalar nedeniyle, yüz yüze seminerler düzenlemek bir seçenek değildi. Koronavirüs salgını zamanlarında dünya uzaktan çalışmaya ve video konferansa geçerken, CEV bundan yararlandı ve iki dizi web semineri düzenledi.

Program, ilk olarak Haziran ayında 17 Ulusal Federasyonu temsil eden 42 antrenör ve beden eğitimi öğretmeninin katıldığı dört oturumu içeriyordu. CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı, web seminerleriyle ilgili izlenimlerini ve fikirlerini toplamak için her oturumun sonunda katılımcıları araştırdı / oyladı. Dizinin sonunda, Proje Yöneticilerinden net bir olumlu geri bildirim geldi ve bununla birlikte öğretmenlerin / koçların daha fazlasını öğrenmek için istekli olduklarının bir teyidi oldu.

CEV, Ağustos ayına kadar, dört seçkin konuşmacı ve yeni konularla bu tür ikinci web seminerleri dizisini başlattı. Bu kez, CEV Okul Projesinin sunumundan sorumlu her Proje Yöneticisinin görevi, mümkünse daha fazla öğretmeni / koçu katılmaları için harekete geçirme görevini üstlendi ve halka bir kayıt sayfası da mevcuttu.

Bu nedenle, 37 CEV Ulusal Federasyonu, 15’i Asya Voleybol Konfederasyonu’ndan (AVC) ve diğer 8’i dünyanın dört bir yanındaki diğer bölgelerden olmak üzere 60 ülkeden toplam 476 katılımcıyla birlikte sayılar katlanarak artmıştır.

Avrupa’dan katılımcılar, izleyicilerin% 54,4’ünü (toplamda 259 kişi) oluştururken, Okul Projesi’ne katılan koç / beden eğitimi öğretmenlerinin sayısı, bu yazın başlarında gerçekleştirilen ilk web seminerleri dizisine göre 42’den 57’ye yükseldi (+% 36 ).

Seanslardan herhangi birini kaçırdıysanız, Kristof De Loose, Andrija Geric, Nicolas Sauerbrey, John Kessel tarafından sunulan dersleri izleyip mümkün olduğunca çok şey öğrenmeleri için Webinars sekmesinin altındaki Video Kitaplığımızda tam kayıtlar mevcuttur. Teemu Niemelä, Remko Kenter ve Zoran Nikolovski.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu