AvrupaManşet

CEV, Voleybolu Yeniden Başlatmak İçin Gün Sayıyor

Beklenmedik bir durumun onaylanmasının ardından, koronavirüs pandemisine yanıt olarak Avrupa Voleybolu için gerçek ve gerçekten benzeri görülmemiş bir ‘Marshall Planı’ yayınlanmıştı. CEV, herkesin güvenli olmasını sağlayarak faaliyetleri yeniden başlatmanın en uygun yollarını bulmak için tüm paydaşlarıyla yakın bir şekilde çalışıyor.

Bu, CEV Yönetim Kurulu tarafından bu yaz milli takım turnuvalarının tekrar başlatılması için tasarlanan planların fizibilitesini değerlendirmek amacıyla CEV genel merkezinde çalışan personel ve Ulusal Federasyon temsilcilerini içeren neredeyse günlük konferans görüşmeleri yapılıyor.
Bunların yanı sıra, Ağustos ayının başına ertelenen dört yaş grubu Avrupa Şampiyonası yanı sıra final turlarına da katılmaya hak kazanan ülkeler mevcut.
CEV ve ortakları, koşullar izin veriyorsa, Ağustos ayı sonunda ve Eylül ayı başında gerçekleşmesi beklenen EuroVolley 2021 elemelerini başlatma konusunda da yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Ulusal Federasyonlar ve ilgili makamlarından, kamusal etkinliklerin düzenlenmesi, seçkin sporcular için eğitim olanakları, uluslararası seyahatler vb. İle ilgili herhangi bir kısıtlama hakkında en son bilgileri toplamak için her iki haftada bir video konferans görüşmeleri yapılıyor. CEV Yönetim Kurulu, 1 Temmuz’u EuroVolley 2021 eleme karşılaşmalarının herhangi birinin nihai olarak yeniden planlanması için son tarih olarak belirledi.
Voleybolun, bir tür normalleşme olduğunda tekrar başlamaya hazır olmasını sağlamak için çalışmalara devam ediliyor ve tüm ortaklar, işbirliği yapma ve ilgili tüm tarafların çıkarlarını mümkün olduğunca barındırabilecek çözümler bulma arzusu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu