AvrupaManşet

CEV Yönetim Kurulu’ndan önemli kararlar çıktı

Coronavirüs pandemisinin getirdiği birçok zorluğa rağmen, Avrupa Voleybol ailesinin pozitif enerjilerini sürdürmeleri ve şartlar izin verdiği anda Avrupa Voleybol ve Plaj Voleybolu faaliyetlerine devam etmeleri ve aynı zamanda dahil olan herkes için güvenli olduğundan emin olmaları önemlidir.
Bu, CEV Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, CEV Başkanı Aleksandar Boričić başkanlığında pandeminin patlak vermesinden bu yana neredeyse ikinci kez yapılan video konferansın sonunda ortaya çıkan önemli mesajdır.

CEV Başkanı, “Özellikle bu koşullarda güçlü dayanışma ve ekip çalışması anlayışımız daha da önemli hale geliyor ve fark yaratabilir” dedi. “CEV, bu zor zamanlardan geçilirken muazzam güç ve dayanıklılık gösteren tüm Voleybol ailesinin üyelerini desteklemeye devam edecek.”

Kurul gündemde yer alan bazı konular arasında, salgını yönetmek ve Nisan 2020’de geri alınan Avrupa Voleybolu için ‘Marshall Planı’nı benimseme kararını takiben yapılan son gelişmeleri ve sayısız faaliyeti değerlendirdi.

11.5 milyon € ‘luk ‘ Marshall Planı ‘nı onayladıktan sonra, Kurul üyeleri 2020 için güncellenmiş bütçeyi ve 2021 için bütçe teklifini onaylayarak faaliyetlere daha fazla yatırım yapma ve Avrupa Voleybol ailesinin tüm paydaşlarını destekleme taahhütlerini yinelediler Genel Kurul tarafından Ekim ayında Moskova’da yapılması planlanıyor.

CEV Yönetim Kurulu, 2021 Avrupa Kupaları için salgının etkisine tepki vermek için 8 Temmuz Çarşamba günü yapılacak kayıt işleminin başlamasıyla birlikte birkaç istisnai önlem üzerinde anlaştı. CEV Yönetim Kurulu ayrıca, CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu, CEV Kupası ve CEV Voleybol Mücadelesi Kupası’nın 2021 baskısı için önerilen takvimi, Eylül ayı sonlarında Avrupa’nın önde gelen Voleybol kulübü yarışmasının açılış turlarıyla başlaması nedeniyle onayladı.

CEV Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca, en yeni rekabet formatlarını, yeni coronavirüsün yayılmasını engellemek için benimsenen sağlık prosedürlerini ve dış paydaşlara yönelik mevcut sözleşme yükümlülüklerini yansıtmak için CEV düzenleyici çerçevesini güncellemek ve revize etmek için bir dizi teklifi doğruladı.

Ayrıca, Yönetim Kurulu, üç disiplinin (Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu) için geniş bir veri toplama ve dağıtım sistemi kavramına yeşil ışık yaktı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu