Avrupa

CEV zor günlerde Voleybol Severlerin Yanında

CEV, bu zor dönemlerde hayranlarla etkileşimde bulunmak ve bazı iyi titreşimleri yaymak için, rutinleri paylaşmayı kabul eden bazı voleybol yıldızlarıyla uzaktan röportajlar da dahil olmak üzere sosyal medyada bir dizi eylem başlattı.
İtalyan Matteo Piano ve Belçikalı yükselen yıldızı Britt Herbots böyle bir daveti ilk kabul edenlerdi. Onlar her zaman parlak bir gülüşe sahipler, sadık hayranları tarafından sosyal medya aracılığıyla sorulan bazı soruları cevaplamak için zaman buldular. Bu serinin bir sonraki bölümlerinde, önümüzdeki haftaların Çarşamba ve Pazar günleri yayınlanması planlanan Bruno Rezende, Clemens Doppler, Louisa Lippmann ve tüm Guidetti ailesinin beğenileri yer alacak!

“Bu zor zamanların bizi daha iyi insanlar yapmak için bir fırsat olabileceğini düşünüyorum,” dedi Matteo Piano Milano’daki evinden. Bir süredir karantina durumundaki Lombardiya bölgesi, ülkede virüsün patlak vermesinden en çok etkilenen bölge. “Hepimizin birbirine yaklaştığını hissedebiliyorum; spor size hedeflerinize ulaşmak için savaşmanızı öğretir ve şu anda bu krizi aşmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için hep birlikte savaşabiliriz. Takım arkadaşlarımla ve diğer oyuncularla da çok sık sohbet ediyorum. Sanırım hepimiz birlikte olursak, kendi başımıza yapabileceğimizden daha fazlasını başarabileceğimizi anlarız. Olimpiyatların ertelenmesi ile ilgili olarak, bunun doğru karar olduğuna inanıyorum ”diyor Rio 2016 gümüş madalyalı ismi. “Biz sporcu olarak Olimpiyat hayalimizi kovalamaya devam edebiliriz, ancak şu anda öncelik mümkün olduğunca fazla can kurtarmak ve bu mücadeleyi erteleyebileceğiniz bir şey değil.”

Britt Herbots’la karşı karşıya kalan 20 yaşındaki Belçikalı, küresel voleybol sahnesinde yükselen yıldızlardan biridir. Halen İtalya’da üst üste ikinci  sezonunu Finet’in MVP’si olarak ortaya çıkan CEV Kupası’nın 2019 baskısını kazandığı Unet e-iş BUSTO ARSIZIO ile geçiriyor. Koronavirüs, Britt’ın oldukça yoğun yaşadığı bölgeye çarptı ve şimdi iki haftadan fazla bir süre evde kalmak zorunda kaldı. Yine de parlak ve pozitif enerjisi bulaşıcı bir gülümsemeye devam ediyor

“Voleybol’u, İtalya’da burada oynadığımız tüm sahalarda hissedebileceğimiz aksiyonu ve harika atmosferi özlüyorum” diyor. Neyse ki, erkek arkadaşım ve köpeğim burada benimle. Ailemle günde birkaç kez konuşuyorum. Ulusal ligin devam edip etmeyeceğini bilmememize rağmen burada kalmaya karar verdim. İtalya’da oynamak hayat değiştiren bir deneyim oldu ve diğer oyuncuları da aynı şeyi yapmaya teşvik ediyorum. Voleybol burada çok popüler, ana akım bir spor, gazeteler spor hakkında kapsamlı bir şekilde rapor veriyor ve hayranlar çok sıcak. Hayatın normale dönmesini ve tekrar oynamaya başlamasını bekleyemem. Bununla birlikte, şu anda sağlık en önemli şeydir. Herkesi evde kalmaya davet ediyorum; her şey iyi olacak ve bunu sevdiklerimizle geçirmek için iyi bir zaman yapmaya bile çalışabiliriz. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu