AvrupaGenel Haberler

CEV’den 100 milyon € ‘luk Anlaşma

Cumartesi günü Viyana’daki Marriott Hotel’de düzenlenen CEV Olağanüstü Genel Kuruluna katılan 53 kadar Ulusal Federasyondan gelen delegeler, CEV tarafından uzun zamandır imzalanan medya anlaşmasını onaylayarak Avrupa Voleybolu için yeni bir çağ başlatmaya doğru etkili bir rol oynadılar. 2020-2032 yılları arasını içeren anlaşma, 100 milyon € ‘nun üzerinde garantili ödeme ve hizmet öngörüyor.

Bu anlaşma ile Avrupa Voleybolu için gerçekten tarihi bir adım atıldığını söylemek mümkün.

Anlaşma, Avrupa Voleybol ailesinin Infront’un yayıncılar ve hayranlar için üst düzey ürünler sunmak için iş alanındaki bilgi ve deneyiminden yararlanmasıyla gerçek bir ortaklık yaklaşımı öngörüyor.

Anlaşma, Avrupa Voleybolu için her düzeyde benzeri görülmemiş fırsatları açıklayarak finansal istikrarın temellerini atıyor ve CEV’nin önümüzdeki yıllarda sporu daha da büyütmek için yatırımlarını artırmasına yardımcı oluyor.

CEV, hakların sahibi olmaya devam ediyor ve liderliklerinin stratejik vizyonunu yansıtmak için Avrupa Konfederasyonu, tüm büyük yarışmaların ve üç disiplinin medya haklarının yönetimi ve pazarlanması için tek bir ajansla iş birliği yapacak (Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu).

CEV Başkanı Aleksandar Boriçiç şunları söyledi: “Bu, CEV ve tüm Avrupa Voleybol ailesi için Avrupa’daki sporumuzun büyümesine daha fazla yatırım yapma konusundaki güçlü hedefimizi açıkça gösteren bir kilometre taşı anlaşmasıdır. Infront, son 27 yıldır CEV’nin güvenilir bir ortağı oldu ve bu yeni anlaşma bizi daha da yakınlaştıracak ve sporumuzu tüm disiplinlerde birlikte yeni zirvelere taşımayı dört gözle bekliyorum. Infront, son 27 yıldır CEV’nin güvenilir bir ortağı oldu ve bu yeni anlaşma bizi daha da yakınlaştıracak ve sporumuzu tüm disiplinlerde birlikte yeni zirvelere taşımayı dört gözle bekliyorum. Voleybol ailemizin üyelerinin, açıkça tüm tarafların yararına olan ve sporumuzun parlak bir geleceğinin temelini oluşturan bu anlaşmanın önemini ve faydalarını anladığı için mutluyum.”

Infront Başkanı ve CEO’su Philippe Blatter şunları söyledi: “Infront, CEV’nin yirmi yılı aşkın bir süredir kendini adamış ve güvenilir bir ortağı oldu ve o zaman hem Voleybol hem de Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonaları TV izleyicilerinde büyük bir büyüme gördü. Bu yeni ve benzersiz ortaklık, Infront ve CEV’in uzun vadede finansal güvenliğe erişimin tadını çıkarırken yenilik, artan kitleler ve gelişmiş üretim yoluyla Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu’nu daha da geliştirmesini sağlayacak. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu