Genel HaberlerManşet

CEV’den 91 hakeme online Seminer

Karantina ve sosyal uzaklaşma zamanlarında, teknoloji sadece aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için değil, aynı zamanda bilginizi yükseltmek ve hayat normale döndüğünde faydalı olacak olan çevrimiçi kursları takip etmek için çok yardımcı olur. Bu kapsamda, Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) ve CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı, şu anda bu yaz sonuna kadar ertelenen yaş grubu elemelerinde görevli olması nedeniyle genç uluslararası ve aday hakemlere yönelik bir dizi web semineri sunacak. Bu seminere ülkemizden CEV Hakem Komisyonu (ERC) Üyesi ve MHK Başkanı Aziz Yener ile geçtiğimiz Aralık ayında Ankara’da düzenlenen kursla Uluslararası Voleybol Aday Hakemi olan Koray Yılmazgil, Caner Çildir, Seçkin Yener ve Süleyman Yalçın ile Ebru Ayata da katılacak.

 

 

 

 

5-7 Mayıs arasında planlanan dört seansa, 39 Ulusal Federasyonu temsil eden 91 hakem web seminerlerini evlerinden takip etmek için kaydoldu ve herkesin bunu yapması güvenli olduğunda rekabetçi sporun devam etmesini bekliyorlar. Dahası, ERC, özellikle kariyerlerinin ilk aşamaları ve yıllar boyunca ilerlemeleri konusunda deneyimlerini paylaşmak üzere her oturumu açması nedeniyle iki tanınmış uluslararası hakemi de davet etti.

Bu sayede koronavirüs pandemisi nedeni ile dört yaş grubu Avrupa Şampiyonası elemelerinin Ağustos ayının başına ertelenmesiyle, 91 hakem oyunun kurallarını, bilgilerini, anlayışlarını ve uygulamalarını yenileme ve geliştirme fırsatına sahip olacaklar. İki yüksek nitelikli konuşmacı ve eski seçkin uluslararası hakemler ERC Sekreteri Zorica Bjelic ve ERC üyesi Jarmo Salonen, Soru-Cevap oturumu da içeren web seminerlerinin sunumundan sorumlu olacaktır.

Web seminerleri, CEV tarafından voleybol ailesinin tüm üyelerinin eğitimini geliştirmek ve paydaşların deneyimlerini paylaşırken birbirlerinden öğrenmek için her türlü fırsatı kullanmalarını sağlamak için gösterdiği sürekli çabaların kanıtıdır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu