CEV’den Antrenörler İçin Video ve El Kitabı

0
66

CEV Okul Projesi ‘Play Voleyball, grow with it’, bir düzineden fazla Avrupa ülkesinde antrenörler ve beden eğitimi öğretmenlerinin yardımıyla Voleybol oynamaya etkileyici sayıda öğrenciye ilham verdi. Oyuna artan katılımın yanı sıra, CEV’nin dileği ve nihai hedefi, antrenörlerin becerilerini ve daha özel olarak oyunun giriş seviyesindeki genç oyunculara aktararak onların becerilerini arttırmaktır. Bunu göz önünde bulundurarak CEV, beden eğitimi öğretmenlerinin Voleybol derslerini eğlenceli ve eğlenceli bir şekilde vermelerine yardımcı olmak için bir dizi video yayınladı.

Okul Projesi, Erasmus + spor programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen CEV tarafından yürütülen ilk program. CEV, videoların yanı sıra sırasıyla Alman Spor Üniversitesi Köln ve Hacettepe Üniversitesi Ankara’da çalışan iki deneyimli yazar Dr Jimmy Czimek ve Dr Yesim Bulca’nın da yardımıyla bir el kitabı hazırladı.

Bu alandaki zengin bilgi ve deneyime sahip olan Czimek ve Bulca, genç öğrencileri Voleybol oyununa tanıtmaya yardımcı olabilecek bir dizi oyun seti geliştirdi ve bunların gerçek uygulaması, CEV tarafından Cuma günü yayınlanan videolarda açıklanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here