AvrupaManşet

CEV’den Avrupa Şampiyonaları Hakkında Önemli Duyuru

Avrupa’daki sağlık ve güvenlik koşullarının dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinden ve üye Ulusal Federasyonların temsilcileri ile bir dizi konferans görüşmesi yaptıktan sonra CEV, Ağustos ayına ertelenen tüm yaş grubu elemelerini iptal etmeye karar verdi. CEV Yönetim Kurulu’nun Nisan ayında aldığı karara uygun olarak, final etabı için kalan yerleri mevcut Avrupa Sıralaması’na göre belirleyecek.

Haftalar süren yoğun çalışmalardan sonra ve tüm paydaşlarla yapılan sürekli bilgi alışverişinin ardından, U17 Bayanlar, U18 Erkekler, U19 Kadınlar ve U20 Erkekler kıta şampiyonaları için planlanan birçok güvenlik koşulunun sağlanamayacağı belli oldu.

Bu zor bir karar olsa da sporla ilişkili herkesin sağlığının her şeyden önemli olduğu açıktı. Ayrıca, Avrupa’da seyahat kısıtlamaları hala devam ediyor buna ek olarak takımların toplanma ve antrenman yapma fırsatları sınırlı dolayısıyla bu olayların organizasyonunun mümkün olmadığı anlaşılmaktadır.

CEV, katılımcıların son listesini belirlemek için ilgili sıralamaya göre Final Turlarına katılmaya uygun olan Ulusal Federasyonlarla irtibat kuracak.

Bu aşamada U19 Kadınlar ve U20 Erkekler etkinlikleri için, sadece ev sahipleri Bosna Hersek, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti’nin katılımı garanti. Kadın ve erkekler turnuvalarında halen 10 – 11 takım belli değil.

U17 Kadınlar ve U18 Erkekler yaş gruplarına gelince, ev sahipleri Karadağ ve İtalya’nın dışında, Yunanistan’ın  erkekler etkinliğini birlikte organize etmekten çekilmeleri onayladıktan sonra  1. Tur bölge elemelerinin kazananları da zaten Finallere bilet rezervasyonu yaptı.

Bunlar :
•    U17 Kadın: Sırbistan (BVA), Rusya (EEVZA), Slovakya (MEVZA), Finlandiya (NEVZA) ve İtalya (WEVZA)
•    U18 Erkekler : Türkiye (BVA), Polonya (EEVZA), Çek Cumhuriyeti (MEVZA), Finlandiya (NEVZA) ve Fransa (WEVZA)

Kadınlar ve Erkeklerde kalan altışar takım için Avrupa Sıralaması göz önüne alınacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu