AvrupaManşet

CEV’den Coronavirüs’e karşı 11,5 milyon € ‘Marshall Planı’

CEV, Avrupa Voleybol ailesini desteklemek için tarihi 11,5 milyon € ‘Marshall Planı’nı başlattı

Koronavirüs pandemisinin getirdiği zorluklarla başa çıkmak ve Voleybol ailesinin üyelerini yeniden canlandırmak için CEV Yönetim Kurulu toplandı. Bunu yapan ilk Avrupa spor kuruluşu olacak ve Avrupa Voleybolu için eşi görülmemiş bir ‘Marshall Planı’ uygulanacak. Bu plan, CEV’nin paydaşlarının yararına yaklaşık 11,5 milyon € tutarındaki yatırım ve rahatlamalardan sorumlu bir dizi önlem içeriyor.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “Sporcuların, antrenörlerin, taraftarların, yetkililerin, organizatörlerin ve sporumuzla ilişkili herkesin sağlığı bu aşamada birinci önceliğimiz olmaya devam ediyor ve bu nedenle diğer tüm ilgi alanlarına üstün gelmeli” dedi. “Voleybol bir takım sporudur ve birtakım olarak bir arada kalmanın ve takım üyelerimizle dayanışma göstermenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Böyle bir kriz sırasında bu ilke daha da önem kazanıyor. Bu tarihi ‘Marshall Planı’nın yardımıyla, bu empoze edilen ara sona erdiğinde, voleybol ailemizin faaliyetlerine daha fazla coşku ve pozitif enerji ile devam etmesini sağlıyoruz. Voleybol için kalplerimizi döverek tutkunun ateşini söndürebilecek virüs ya da sıkıntı yok. ”

Koşullar izin verdiğinde voleybol etkinliklerini yeniden başlatmak için bir dizi seçenek belirlerken CEV liderliğinin dileği, ilgili uluslararası sağlık örgütlerinin ve Avrupa’daki ilgili ulusal makamların kararlarına ve politikalarına saygı göstermek için ilgili tüm taraflara mümkün olduğunca esneklik sağlamaktır.

2020 Avrupa Kupaları

CEV Yönetim Kurulu 2020 Avrupa Kupasının geri kalanını iptal etmeye karar verdi. Buna koronavirüs pandemisinin patlak vermesinden sonra bu yarışmaları Mart ayında durdurulan ve 16 Mayıs’ta Berlin’de yapılması planlanan CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finalleri de dahil. Avrupa Kupaları sezonunu tamamlayamamaya bakılmaksızın, Kurul beklenen ödül parasının% 80’inden fazlasını üç Kupadaki takımlara tahsis etmeyi kabul etti.
Ayrıca CEV Kurulu, Avrupa Kupalarının 2020/2021 sezonu için ödül parasını korumaya karar verdi ve önümüzdeki sezon için kulüplere ek desteği onayladı.

Milli takım müsabakaları

Yönetim Kurulu, başlangıçta Mayıs ve Haziran aylarının sonunda yapılması planlanan Avrupa Altın ve Gümüş Liglerinin 2020 sezonunu da iptal etti.

Plan, EuroVolley 2021 elemelerini de ele alıyor ve CEV, bu iç saha ve deplasman maçlarının organizasyonunu kolaylaştırmak için önlemler almanın yanı sıra, Ocak 2021’de olası bir yer belirleyerek, bu konuda 1 Temmuz’da son kararını verecek.
2020 yılında gerçekleşecek olan dört yaş grubu Şampiyonası’na (U17 ve U19 Bayanlar, U18 ve U20 Erkekler) gelince, BoA üyeleri yeterlilik turlarını yaz aylarında daha sonra yeniden planlamak için bir plan kabul etti. Ayrıca CEV, gerektiğinde bu etkinliklerin gerçekleştirilmesi için uygun yeni tarihler bulmak amacıyla ilgili Final Turlarının organizatörleriyle irtibat kuracak. Beklenmedik durum planı, CEV’nin tüm bu turnuvaların gerçek organizasyonunu ne zaman teyit edeceğini belirleyen son tarihleri içeriyor. Pandeminin evrimi ve ulusal hükümetlerin seyahat, kamu olayları vb. için getirdiği mevcut kısıtlamalarda yapılan değişikliklerde dikkate alınacak. CEV, tüm yaş grubu Avrupa Şampiyonası ve elemelerinin organizatörlerine ve seyahat eden takımlara finansal destek sağlayacak ve çeşitli yarışmalar için organizatörlerin lehine çeşitli yardımlar sunacak.

Plaj Voleybolu

CEV, 2020 yazında planlanan Dünya Turu etkinliklerinin organizatörleri ile irtibat kuracak ve bu tür turnuvaların nihai olarak iptal edilmesi için bir aylık bildirim amacı ile son tarihi belirledi. Ayrıca CEV, ikincisinin organizasyonu için ihale sürecini ve sonunda kazananları Tokyo Olimpiyatları’na katılacak olan CEV Beach Volleyball Continental Cup’ın son aşamasını yeniden açacak.

BoA, organizatörlere ve 2020 ve 2021 yaş grubu şampiyonalarına seyahat eden ekiplere ve organizatörlerin yararlanacağı çeşitli yardımlara finansal destek sağlanmasını da kabul etti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu