Plaj Voleybolu

CEV’den Plaj Voleybolu İçin 2. Online Seminer

CEV Plaj Voleybolu Bölümü, bu ayın sonlarında uluslararası rekabetin yeniden başlamasını beklerken ikinci çevrimiçi çalıştayı ile özellikle Plaj Voleybolu ailesinin üyelerine hitap eden üç web seminer düzenledi.
Finlandiya Voleybol Derneği için çalışan ünlü bir Plaj Voleybolu koçu olan Kai Liukkonen, 51’e kadar katılımcıya hitap etti bu da ileri eğitime ve Avrupalı antrenörler arasındaki deneyimlerin paylaşılmasına yönelik iştahı gösteren gerçekten etkileyici bir olaydı. 

Liukkonen, genç ve kıdemli oyuncularla geçmiş çalışmalarını paylaştı ve yürüttüğü veya Fin Plaj Voleybolu programına liderlik ederken katkıda bulunduğu birçok projeyi tartıştı. Liukkonen’in yardımı ve rehberliği ile Finlandiya, uluslararası sahnede rollerini sağlamlaştırdı, kadın takımları oldukça rekabetçi Dünya Turu etkinliklerinde bile dikkate değer bir başarı elde etti.

Plaj Voleybolu topluluğunda Kaipe olarak da bilinen Kai, katılımcılarını taktik ve zihinsel hazırlığın önemini vurgulayarak oyuncularını rekabete hazırlamak için geliştirdiği “araçları” paylaştı. Dahası, Liukkonen, istatistikçileriyle geliştirdiği yakın işbirliğini ve genellikle kendisine ve oyuncularının bir veya diğer rakibi incelemeye hazırlanmalarına yardımcı olmak için topladıkları veri türlerini gözden geçirdi.

Konferans, 20-25 dakika süren bir Soru-Cevap oturumundan önce farklı egzersizlerin bazı videolarını içerdi. Koçlar en iyi uygulamalarını değiştirme fırsatı buldular ve farklı yaş gruplarıyla çalışırken yaklaşımlarını özelleştirme gerekliliği üzerinde anlaştılar. Bu özellikle taktiksel hazırlık için geçerlidir, genç oyuncular henüz kariyerlerinin bu kadar erken bir aşamasında çok fazla bilgi ‘sindirmeye ve sindirmeye’ hazır değildir.

Bu, daha önce 31’e kadar Üye Federasyonun Plaj Voleybolu Yöneticileri için düzenlenmiş bir önceki çevrimiçi çalıştayın ardından CEV Plaj Voleybolu Bölümü tarafından düzenlenen ikinci web semineriydi. Üçüncü ve son web seminerinin önümüzdeki hafta gerçekleşmesi ve CEV yarışmalarında görevli olması nedeniyle CEV Teknik Süpervizörlerinin katılımı bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu