AvrupaManşet

CEV’in İptal Kararının Tam Metni

CEV Yönetim Kurulu, tüm organizasyonlarını Mayıs ayına kadar iptal etme kararını tam olarak açıkladı.

CEV internet sitesinde yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

CEV, Tüm Avrupa maçlarını 3 Nisan’a kadar erteleme kararı aldığını açıkladı. Koronavirüs pandemisinin Avrupa genelinde hızlıca artmasına tanık olduk. Bu da bir çok hükumetin acil durum ve Ulusal Federasyonların lig. FIVB, Voleybol Milletler Ligi’ni Tokyo 2020 Olimpiyatlarına kadar erteleyerek takvimlerindeki değişikliğe gittiler.
Son gelişmelerden sonra, CEV Yönetim Kurulu Üyeleri tüm Avrupa maçlarını bir sonraki duyuruya kadar ertelemeyi karar aldılar. Bu kararların detayları aşağıda belirtilmiştir:

• Mayıs 2020 ortasına kadar Avrupa Kupalarını (CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Cup ve CEV Challenge Cup) planlamayı hedefliyor.
• Dört yaş grubunda (17 Nisan 2020’de ve Mayıs 2020 başları) planlanan yaş altı Voleybol elemeleri (U17 Kadınlar, U18 Erkekler, U19 Kadınlar, U20 Erkekler)
• CEV Plaj Voleybolu Kıta Kupası 2. Aşama 12-17 Mayıs 2020 haftası için planlandı
• CEV Voleybol Avrupa Altın ve Gümüş Ligi 2020.

* Daha önce açıklandığı gibi, bu kararın tek istisnası, Zenit SAINT PETERSBURG ve Lokomotiv NOVOSIBIRSK Rus ekipleri arasındaki CEV Cup – Erkekler yarı final maçlarıdır.

2020 Kar Voleybolu sezonuna gelince, CEV kalan tüm maçlarının iptalini kararlaştırdı – Bunun anlamı Avrupa Turu Wagrain ve Plan de Corones / Kronplatz’da ve St. Anton am Arlberg’deki CEV EuroSnowVolley’de düzenleyecektir.

CEV Başkanı Aleksandar BORIÇİÇ “Bu karar, oyuncularımızın, görevlilerimizin ve taraftarlarımızın sağlığı ve güvenliği ile birlikte aldığımız zor ve üzücü bir karardır. Bununla birlikte, Avrupa’daki genel durumu göz önünde bulundurarak ve net bir rehberlik sağlamayı ve tüm paydaşlarımız için makul bir planlamaya olanak sağlamayı amaçlayarak, şimdi bu kararı vermek zorunda kaldığımız belirtmek isteriz. Krizi daha da geliştirmeye bağlı olarak karşılıklı çözümler bulmak için durumu daha fazla takip etmekteyiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte çalışacağız ” ifadelerini kullandı.

Lüksemburg ve Sırp hükumetlerinin aldığı kararlara ek olarak, CEV personeli için bir uzaktan çalışma sistemi uygulayacak ve her düzeyde faaliyetlerini sürdürecektir. Bu zor zamanlarda iletişim çok önemli olduğundan, CEV personeli normal telefon numaraları ve e-posta adresleri ile her zaman iletişimde kalmaya devam edecektir.

“Birleşik kalmak, açık bir iletişim kurmak ve sevgili sporumuzun iyiliği için sürekli olarak pozitif enerji ile çalışmak, bu krizi aşmak için hep birlikte başaracağımızdan eminim. Anlayışınız için teşekkür eder, sizden ve ailenizden sağlıklı ve güvenli kalmalarını içtenlikle diliyoruz ”dedi. CEV Başkanı, Avrupa Voleybol ailesinin tüm üyelerine ve tüm Voleybol severlere yaptığı konuşma ile sonlandı.’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu