AvrupaManşet

Chemik Police’de sezon açılışı belli oldu

Ferhat Akbaş’in idaresinde geçen sezonu çifte kupa ile tamamlayan Chemik Police, yeni sezon hazırlıklarına 20 Temmuz 2020 tarihinde başlayacağını açıkladı.

Chemik Police’in başantrenörü Ferhat Akbaş, üç kupa ile tamamladığı sezonun ardından takımıyla ikinci sezonuna 20 Temmuz’da başlayacak. İlk sezonunda 32 maçta 31 galibiyet alan ve üç kupa kazanan Polonya ekibi, yaptığı duyuru ile yeni sezon hazırlıklarına 20 Temmuz 2020 tarihinde başlayacağını açıkladı. Başantrenör Akbaş da takımın geleceğine dair planlamalarını ve hazırlıklar hakkında konuştu.

Polonya’da geçtiğimiz sezonu üç kupa ile kapatan Chemik Police, sezonu erken açıyor. Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Police, 20 Temmuz itibariyle antrenmanlara çıkacak.  Chemik Police, 12 Eylül’deki Polonya Süper Kupası’nda sezonun ilk resmi maçını da oynayacak.

“Amacımız adapte olma sürecini kolaylaştırmak”

Yeni sezonla ilgili planlarını ve hazırlıklarını açıklayan başantrenör Ferhat Akbaş, Polonya’da sezon bizim için 12 Eylül’deki Süper Kupa maçıyla başlayacak. Yeni sezonda en doğru karar, hazırlıklara daha erken başlamak. Çünkü bu strateji, hem uzun aradan kaynaklanan sakatlıkları önlemede hem de normalden erken başlayacak Polonya Ligi’ne adapte olma sürecinde takıma yardım edecek. Takımımızı büyük anlamda koruduk ve gerekli bölgelere hem kariyerli hem de potansiyeli yüksek oyuncular monte ettik. Seneye hem Polonya’da hem de Avrupa’da başarılı olacak bir ekibe sahibiz. Ve ayrıca çok sevdiğim işime tekrar başlayacağım için de oldukça sabırsızım. ” Dedi.

“CEV ve FIVB’ye büyük görev düşüyor”

Gelecek sezonun sıkışan takvimiyle de ilgili konuşan Akbaş, “Yeni sezonda FIVB ve CEV’in takvimlerle ilgili çok dikkat etmesi gerekiyor. Bir anda birçok turnuvanın üst üste gelmesi, istenmeyen sakatlıklara sebep olabilir ve ayrıca sakatlıkları da arttırabilir. Bu noktada voleybolun karar vericileri olan FIVB ve CEV’e de büyük görev düşüyor” sözlerini sarf etti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu