AvrupaManşet

Cizre’de Balkan Şampiyonluğu Büyük Sevinç Yarattı

Balkan Kupası’nda Moldova’nın Dor Chisina ve Kosova’nın KV Peja takımını aynı skorla 3-0 yenerek şampiyon olan Cizre Belediyespor’da büyük mutluluk yaşanıyor.

 Maç sonrası düzenlenen törende Cizre Belediyespor ‘un kupa ve madalyaları Şırnak Valisi Osman Bilgin ve TVF liglerden Sorumlu As Başkanı Ahmet Göksu takdim etti.

OSMAN BİLGİN: İLİMİZ SPORLA, İYİLİKLE, GÜZELLİKLE ANILACAK

Çok mutlu olduklarını dile getiren Vali Bilgin, “Şükür bölgemiz sporla, başarılarıyla anılıyor. Tarihte ilk defa bölgemizde Cizremiz, Avrupa kupası kazanıyor. Cizre olarak bunun öncüsü olduğumuz için de mutluyuz. Bundan sonra bu tip başarıları her alanda inşallah yakalayacağız. Artık ilimiz sporla, iyilikle, güzellikle anılacak” dedi.

SÜLEYMAN ÇAĞLI: HAYAL EDİYORDUK, GERÇEK OLDU

Cizre Belediyespor Başkanı Süleyman Çağlı, takımı geçen sene devraldıktan sonra iyi bir kadro kurduklarını ifade ederek, “Şehrimizle, seyircimizle hep beraber bu takıma sahip çıktık. 40 yıl sonra belki de ilk defa bu lige çıkan bir takım, Balkan Kupası’na katıldı. Biz bunu hayal ediyorduk gerçek oldu. Şampiyon olduk Balkan Kupası’nı aldık. Çok mutluyuz, sevinçliyiz, şehrimize bölgemize Türkiye’mize hayırlı olsun. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa’ya Norveç’e gidiyoruz. İnşallah orda da iyi başarılar yakalayıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz” ifadelerini kullandı.

CENK YILMAZ: KUPAYI BÖLGE HALKINA ARMAĞAN EDİYORUM

Antrenör Cenk Yılmaz ise çok iyi hazırlandıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Biz çok iyi hazırlandık. Bazı insanlar şans diyebilir ama bizim için ne şanstır ne tesadüftür. Gerçekten çok iyi hazırlandık. Çok iyi bir sezon geçirmek için, çok iyi bir kamp süreci geçirdik. Bu bizim için tesadüf değildir. Daha da büyük başarılar elde edeceğiz. Takıma ve seyirciye güveniyorum. Bu kupayı tüm bölge halkına armağan ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu