Cizre’de çocuklar sabırsız…

0
126

Şırnak’ın Cizre ilçesinde voleybol tutkusu gün geçtikçe fazlalaşıyor. Cizre Belediyespor’un önümüzdeki sezon Efeler Ligi’nde yer alacak olması ile Türkiye’nin gündemine oturan Cizre’de hemen hemen her mahallede çocukların voleybola olan düşkünlüğü de gözler önüne çıkmaya başladı.

CİZRE BELEDİYESPOR’UN EFELER LİGİ’NE ÇIKMASI  ÇOCUKLARIN ALGISI DEĞİŞTIRDİ

Fenerbahçe, Galatasaray, Halkbank, Ziraat Bankkart, Arkas Spor gibi voleybolda simge haline gelen kulüplerin kentlerine geleceğini düşünmek bile voleybol sever Cizrelileri heyecanlandırırken, kentin minikleri için de ağabeyleri gibi voleybol oynayacakları günlerin özlemi ve sabırsızlığı açıkça belli oluyor.
Cizre Belediyespor Yönetim Kurulu da minik kalplerdeki bu voleybol aşkı karşısında duyarlı davrandı her mahallede açık alanlarda çocukların voleybol oynamalarına imkan sağlayacak çalışmalara hız verdi.
Konu ile ilgili olarak Cizre Belediyespor Yönetim Kurulu’nda yapılan açıklama şöyle:

Cizre’ye voleybolu sevdirmek ten gurur duyuyoruz

Büyüklerin yolunu izleyen yeni nesil çocuklarımız alt yapı açılması için sabırsızlanıyorlar
Cizre Sur mahallesi Şahin Tepesi 728 sokakta oynayan Cizre küçük çocuklar ne mutlu ki bize bölgemiz Kadim şehir Cizre’ye voleybolu sevdirmekten gurur duyuyoruz.

Evlerinin önünde bir salona dönüştürüp voleybol maçı yapan memleketin geleceği çocuklarımız resim çekimi bize özelden gönderen takipçilerimiz bizleri hem duygulandırdı hem de heyecanımızı artırdı.
Cizre’de; istediğimiz ve hayalini kurduğumuz manzarayla karşılaştık.

Gençlerimiz ve çocuklarımız file kurup voleybol oynadılar.

Bizler Cizre Belediyesi Voleybol Spor Kulübü olarak işte bu amaç etrafında birleşerek memleketimize olan sorumluluğumuzu ve salon sporlarını tüm Cizre’de yaymak için bu serüvene başladık; bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki halkımız bizlere teveccüh gösterip Voleybola gereken ilgi sokaklarımıza da sirayet etmiş durumda.

Görmek istediğimiz manzara da tam olarak bu şimdi sıra geldi çabalarımızın salon yapımında ve Efeler Liginde takımımızı yalnız bırakmayarak, destekleyerek tüm Cizre yek vücut olacak şekilde mücadele edip bu zorlu yolda kalıcı olmak.

Yönetim olarak tüm Cizre’ye bu kutlu yolda bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Teşekkürler Cizre Halkı…

Cizre Voleybol Spor Kulübü Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here