Continental Cup’ın İkinci Aşama Ev Sahipleri Açıklandı

0
50

Baden (Avusturya), Madrid (İspanya) ve İzmir (Türkiye), 2018-2020 6-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında CEV Plaj Voleybolu Kıta Kupası’nın ikinci aşaması için planlanan üç etkinliğe ev sahipliği yapacaklar. CEV Yönetim Kurulu, 2020 baharında Tokyo 2020 Olimpiyat eleme etkinliğinin ikinci aşamasını, Coronavirüs salgını tüm planları bozmadan önce belirleyecek üç ev sahibini bu şekilde belirledi.

İkinci aşamaya, 2019’da düzenlenen yarışmanın açılış aşamasını atlayan Avrupa Sıralamasındaki ilk sekiz ülke de dahil olmak üzere cinsiyet başına en fazla 24 Ulusal Federasyondan takımlar yer alacak. Sekiz ülkeden takımlar, yarışmanın son aşamasında bir yer için gruplarda mücadele edecekler.

Londra 2012 Olimpiyatları öncesinde tanıtılan Continental Cup, sporculara ve Ulusal Federasyonlara, herhangi bir sporcunun nihai hedefi olan Olimpiyatlarda rekabet etme hayallerini taçlandırmak için ek bir yol sağladı. 2016 yılında, Avusturya ve Hollanda sırasıyla erkekler ve kadınlar için yarışmanın nihai kazananları olarak ortaya çıktı ve böylece Rio 2016 Olimpiyatları’nın Plaj Voleybolu yarışması için bir kota yeri elde etti.

Küresel sağlık krizi nedeniyle iptal edilen veya ertelenen diğer yarışmalarda olduğu gibi CEV, ihale sürecini yeniden açmaya karar verdi ve bu tür etkinliklere ev sahipliği yapma hakkını kazanan Ulusal Federasyonlara bir kez daha başvurmaya karar verirlerse öncelik hakkını saklı tuttu.

Baden, uluslararası Plaj Voleybolu müsabakaları için en popüler mekanlardan biridir ve İzmir, özellikle Eylül 2020’de U18 ve U22 kıta şampiyonalarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesinden sonra, haritada yavaş ama emin bir şekilde bir yer edinmiştir. Madrid’e gelince, son teknoloji Plaj Voleybolu merkezi olarak 2. Aşama ve çok sayıda gelecek vadeden Olimpik sporcular için ideal bir sahne sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here