ManşetPlaj Voleybolu

Continental Cup’ta Erkekler Kategorisinde Heyecan Başladı

Plaj voleybolunda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Avrupa Kıtası Elemeleri 2. Raunt maçları İzmir’de devam ediyor.

Erkeklerde grup serisi 7 Mayıs Cuma günü başladı. Selçuk Şekerci- Sefa Urlu ve Murat Giginoğlu – Volkan Göğtepe’den oluşan Plaj Voleybolu Erkek Milli Takımlarımızın ilk rakibi Litvanya oldu.
Günün ilk maçında Selçuk Şekerci- Sefa Urlu çifti Knasas/Stankevicius çifti ile karşılaştı. Karşılaşmayı 21-16, 19-21, 15-11’lik setlerle 2-1 kazanan Millilerimiz seride durumu 1-0 yaptı.
Günün ikinci karşılaşmasında ise Murat Giginoğlu – Volkan Göğtepe çifti, Vasiljev-Juchnevic çifti ile karşılaştı. Millilerimiz ilk seti kaybetmelerine rağmen maçı 2-1 kazanmayı başardılar. Karşılaşmanın setleri 19-21, 21-16 ve 15-8 sonuçlandı.
Milli Takımımız gruptaki ikinci serisinde ise Estonyalı rakipleri ile karşılaştı.
Bu serideki ilk maçta Murat Giginoğlu – Volkan Göğtepe çifti Nõlvak/Tiisaar ile karşılaştı. İlk seti kaybeden Millilerimiz karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Karşılaşmanın setleri 21-19, 18-21 ve 10-15 sonuçlandı.
Selçuk Şekerci- Sefa Urlu çifti Lõhmus/Korotkov çifti ile karşı karşıya geldiler. Millilerimiz 14-21, 21-19 ve 11-15 ‘lik setlerle maçı 2-1 kazandılar ve bu galibiyetle seride durumu 2-0 yaptılar ve Yarı Finale yükseldiler.

Bu sonuçlarla erkeklerde Tokyo Olimpiyatları’na katılacak ekiplerin belirleneceği son etap olan Hollanda bileti garantiledi.

CEV Continental Cup’ta günün sonuçları ile yarınki maçların programını öğrenmek için tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu