Continental Cup’ta ilk gün tamamlandı

0
87

Plaj voleybolunda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Avrupa Kıtası Elemeleri 2. Raunt maçları İzmir’de başladı. İlk gün kortta kadınlar yer aldı.

Her ülke organizasyona kadınlar ve de erkeklerde ikişer takımla katılıyor. Ülkelerin karşı karşıya geldiği erkek ve kadın takımlarının maçlarında galibiyetlerin eşit olması halinde kazananın belli olması için altın maç uygulaması yapılıyor.

B Grubunda yer alan Millilerimiz Yunan rakipleri ile karşılaştılar. Temsilcilerimizden Selin Yurtsever – Dilara Gedikoğlu çifti günün ilk maçında Yunan rakipleri Arvaniti/Karagkouni çifti ile karşılaştılar. Millilerimiz 21-17, 21-10’lik setlerle maçtan 2-0 mağlup ayrıldılar. Günün ikinci maçında ise temsilcilerimiz Bahanur Gökalp- Merve Çelebi çifti Yunanistan’dan Manavi/Klepkou çifti ile karşılaştı. Millilerimiz ilk seti kazanmalarına rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrıldılar. Maçın setleri  17-21, 21-17, 15-10 sonuçlandı.

Millilerimiz ilk gün oynadıkları 2. maçlarda ise Belaruslu çiftlerle karşılaştılar. Oynanan maçlarda şu sonuçları aldılar:
Bahanur Gökalp- Merve Çelebi: 2- Ramanouskaya/Yuraseva (Belarus): 0 (21-9, 21-14)
Selin Yurtsever – Dilara Gedikoğlu: 0 – Siakretava/Chabai :2 (19-21,12-21)
Belarus ile oynanan iki maç sonunda 1-1 eşitlik söz konusu olunca altın maç uygulamasında Bahanur Gökalp-Selin Yurtsever çifti, Siakretava/Chabai çifti ile karşılaştı. Karşılaşmadan 12-21, 23-21, 15-11’lik setkerle 2-1 galip ayrılına Milli Takımımız bir üst tura yükselmeyi başarı. Milli Takımımız bir üst turda Finlandiya ile karşılaşacak.

Continental Cup’ta ikinci gün karşılaşmaları 7 Mayıs Cuma günü oynanacak. Selçuk Şekeri- Sefa Urlu ve Murat Giginoğlu – Volkan Göğtepe’den oluşan Plaj Voleybolu Erkek Milli Takımlarımız maçlarına Cuma günü başlayacaklar.

Kadınlar kategorisinde günün sonuçları ve maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Erkekler maç programına ulaşmak için tıklayınız.

FİNALLER 9 MAYIS’TA

Erkekler grup serisi 7 Mayıs Cuma günü yapılacak. Aynı gün kadınlar çeyrek final ve yarı final maçları oynanacak. 8 Mayıs Cumartesi günü erkekler çeyrek ve final maçlarının yanı sıra kadınlarda beşincilik, üçüncülük ve final karşılaşması tamamlanıp ödül töreni yapılacak.

9 Mayıs Pazar günü erkeklerde de ilk beş sıra mücadelesi olacak. Beşincilik, üçüncülük ve final karşılaşmasının ardından erkekler ödül töreni ile organizasyon sona erecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here