AvrupaManşet

Coronovirüs, Ferhat Akbaş’a şampiyonluğu erken getirdi

Coronovirüs sebebiyle ligi kaldığı yerden tescil eden Polonya Voleybol Federasyonu,Ferhat Akbaşlı Chemik Police’i Lig Şampiyonu ilan etti.

Chemik Police’in başantrenörü Ferhat Akbaş, takımıyla Polonya Süper Kupası ve Polonya Kupası’nın ardından lig şampiyonluğuna da ulaştı. Akbaş böylelikle ilk sezonu geçirdiği Polonya’da üç kupa kazanmış oldu. Normal sezonu ilk sırada tamamlayan Chemik Police, Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle play-off’un iptal olması ve ligin tescil edilmesiyle birlikte şampiyonluğunu ilan etti. Chemik Police, normal sezonu Developres SkyRes Rzeszow’un bir puan önünde 60 puanla bitirmişti.

Chemik Police’nin başantrenörlüğünü yapan Ferhat Akbaş, takımıyla Polonya lig şampiyonluğunu ilan etti. Polonya’da normal sezonu 60 puanla ilk sırada tamamlayan Chemik Police, Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle play-off’un iptal olmasıyla lig şampiyonu ilan edildi. Police, play-off öncesi ligi Developres SkyRes Rzeszow’un 1 puan önünde tamamlamıştı.

Lig şampiyonluğunu da ilan eden Chemik, bu sonuçla sezonu Ferhat Akbaş yönetiminde üç kupa ile tamamladı. Akbaş’ın öğrencileri sezonu Polonya Süper Kupası ile açtı, Police liglerin iptal edilmesinden hemen önce de Polonya Kupası’nı seyircisi önünde kaldırmıştı.

Akbaş: “Her sayının önemi ortaya çıktı”
Lig şampiyonluğunun ardından konuşan Akbaş, “Bu zor günlerde biraz olsun iyi hissetmemizi sağlayan bir haber oldu. Salgın nedeniyle Polonya Voleybol Federasyonu normal sezonu baz alarak ligi tescil etti. Bu sezon üçüncü kupamız oldu. Diğer kupalar kadar değerli bir şampiyonluk oldu. Zira tüm sezon oynadığımız her sayının, her topun değeri şimdi ortaya çıktı. Sadece bir puan ile şampiyonluğu ilan ettik. Başından sonuna kadar çok çalıştık ve son topa kadar verdiğimiz mücadelenin karşılığını aldık. Oyuncularım, teknik ekibimiz, sponsorlarımız ve seyircilerimiz hepimizin bu şampiyonlukta payı var. Üç kupalı bir sezonu tamamladık. Umarım bu zor zamanlar bir an önce geride kalır ve hayat hepimiz için normale döner” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu