ManşetSultanlar Ligi

Çukurova Bld. Adana DS.’un 6 Şubat Sonrası Gelinen Nokta Değerlendirmesi

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor ekibi 6 Şubat sonrası gelinen noktayı başantrenörü Mustafa Umut Uysal, genel menajeri Tuğçe Keçeli, takım kaptanı Güldeniz Önal, oyuncular Dilara Sağbaş ile Alesia Rykhliuk ve kulüp masörü Kaan Baydak ile değerlendi.

Başantrenör Mustafa Umut Uysal_ ''Hedefimizde hiçbir değişiklik olmadı.''Başantrenör Mustafa Umut Uysal: ”Hedefimizde hiçbir değişiklik olmadı.

“Bu büyük felakette ailelerini kaybedenlere başsağlığı diliyorum tüm ülkemizin başı sağolsun. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Çok büyük bir felaketti.

Biz de bu süreçte Adana’daydık. Depremi yaşadığımız süreç kolay bir süreç değil psikolojik anlamda herkesin zorlandığı, hala da devam eden bir süreç. Maçlarımızı Adana’da oynamaya devam edeceğiz. Bu bağlamda şu anda maç yapmış olduğumuz salonda depremzedeler bulunduğu için lige en iyi şartlarda hazırlanabilmek için hem de psikolojik olarak biraz daha kendimizi toparlanma adına kulübümüzün ve Muratpaşa Belediyesi’nin bize sağlamış olduğu imkanlar dahilinde Antalya’da kampa girdik. Kolay bir süreç mi tabii ki de değil. Biz ekip olarak ve oyuncular olarak bunun üstesinden geleceğiz.

Hedefimizde hiçbir değişiklik olmadı. Her zaman için en iyisini yapmaya çalışan bir grup olmaya devam edeceğiz. Tabii ki bundan sonrası için artı bir üzerimize düşen önemli bir görev daha var. Bu sürecin hem bölgede hem de Adana’da en iyi şekilde atlatılabilmesi için oradaki insanları bir nebze olsun bu felaketten uzaklaştırmak için, onlara moral sağlayabilmek adına maçlarımızda en iyi şekilde mücadele edip galibiyetler alarak onları bir nebze de olsa sevindirmek bu yaşanmış olan olumsuzluğu unutturmak için mücadele edeceğiz. Biz güçlü bir milletiz yaraları hep birlikte bu felaketin yaralarını saracağız.”

Genel Menajer Tuğçe Keçeli_ ''Takımımla Gurur Duyuyorum.''Genel Menajer Tuğçe Keçeli: ”Takımımla Gurur Duyuyorum.”

“Depremin gerçekleştiği an itibari ile saat 4.21, ilk iki depremin gerçekleştiği gün sabah saat 5.30 itibariyle antrenmanlarımızı ve maçlarımızı yaptığımız ASKİ Atatürk Spor Salonu, vatandaşın hizmetine açıldı. Günde, sirkülasyonda 2000 kişiye ev sahipliği yaptı. Sıcak suyla, jeneratörüyle, yemeğiyle, barınma imkanlarıyla… Bu tabii bizim sağlayabileceğimiz en ufak bir katkı olduğu için ilk günden bile mutlu etti. 2-2,5 hafta gibi bir ara vermek durumunda kaldık, kızların evi sağlam olmasına rağmen. Bizim Adana’da en büyük lüksümüz buydu. Sarsıntıyı çok sert hissettik. Çok korktuk. Fakat hem ülkemizde hem ilimizde çok şükür diğer illerle kıyaslanamayacak mukayese bile edilemeyecek şekilde ayakta. Takımımla gurur duyuyorum. Başka bir takım olsa belki geri dönmez. Bir tek sporcumuz dönmek istemediğini asla beyan etmedi. Hepsi top oynamak istiyor. Bu süreç bu zaman zarfında geçtiğimiz 20-21 gün içinde şeyi fark ettim sosyal dayanışmanın, sosyal devletin, sosyal adaletin, fırsat eşitliğinin talimatnameleri ve düzenlemeleri takip etmenin aslında hayatımızı kurtaran şey olduğunu bir kere daha anladım.”

Takım Kaptanı Smaçör Güldeniz Önal_ ''Normale dönmek için çaba harcamamız gerekiyor.''Takım Kaptanı Smaçör Güldeniz Önal: ”Normale dönmek için çaba harcamamız gerekiyor.”

“Öncelikle bu yaşanılan süreç gerçekten ülkemiz için çok kötü bir süreçti. Bütün kaybettiğimiz vatandaşlar için Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır yaralılara şifa diliyorum. Tarif edilmez bir duygu biz iki tane depremi yaşadıktan sonra ailelerimizin yanına gitmeye çalıştık bir şekilde. Geride kalan süreci onların yanında geçirdik. Uzaktan bile olsa kişi olarak, empati olarak çok zor bir süreçti. Voleybol hayatı ve her şeyi unutuyorsunuz gerçekten o an sadece yaşamaya çalışıyorsunuz ama bir şekilde de işte dönmemiz gerekiyor. Herkesin sorumlulukları var. İşimiz var ve biz de bu süreçte geçirilen süreçten sonra yaşanan tedirginlikler vesaire kampımızı Antalya’ya aldık. Dediğim gibi bütün yaşananlar için çok üzgünüz. Umarım normale döneriz bir şekilde, dönemeyeceğiz bence o biraz kesin ama normale dönmek için yakınlarımız için sevdiklerimiz için de çaba harcamamız gerekiyor. Birlikteliği gördük Türkiye’de yine herkes bir birlik oldu dayanışma içerisinde oldu. Bunu ben şahsen de yaşadım. Umarım yaralarımızı sararız ve bir şekilde ayağa kalkmaya çalışırız. Tekrar böyle bir felaketi Allah yaşatmasın. Bu felaketten uzak durmaya çalışıyor tedbirlerimizle.”

Pasör Çaprazı Dilara Sağbaş_ ''Ateş düştüğü yeri yakıyor.''Pasör Çaprazı Dilara Sağbaş: ”Ateş düştüğü yeri yakıyor.’

“Yaşadıklarımı anlatacaklarımı kelimelerle anlatmam çok zor. Bu konuyu düşündükçe şahsen ağlayasım geliyor. Bunun dışında şu an Antalya’ya geldik. İyileşme sürecindeyiz. İlk günler akut olmakla beraber avizeye bakıyorum koltuğu tutuyorum masaya tutunuyorum. Bunlar çok şükür gitgide azalıyor. Burada hızlı bir şekilde toparlanacağız inşallah az bir süre kaldı. Tabii ki sorumluluklarımız da var işimizin başındayız. Sezon başında hedeflediğimiz yerde olmak için sahada olacağız birliğimizi herkese göstereceğiz. Bunun dışında şahsen söylemek istediğim bir şey var. Evet normalleşme sürecindeyiz normalleşmek zorundayız akıl sağlığımız için ama bu süreçte elimizi biraz vicdanımıza koymamız gerektiğini düşünüyorum. Gerek yaşamlarımız gerek paylaşımlarımız sosyal platformlarda gerçek hayatta gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor ben bunu gördüm, tecrübe edindim. O yüzden biraz daha insanların empati yapmasını istiyorum dileğim bu.

Pasör Çaprazı Alesia Rykhliuk_ ''Bizim için zor bir dönem oldu.''Pasör Çaprazı Alesia Rykhliuk: ”Bizim için zor bir dönem oldu.”

Bizim için çok zor bir dönem oldu. Deprem çok güçlüydü ve bazı anlarda hayatımız için korktuk. Her şey o kadar hızlı oldu ki yapabileceğiniz tek şey dua etmek ve duaların kabul olduğu, binalarımız sağlam ve ayakta olduğu, hayatta ve iyi olduğumuz için şükran doluyum. Bu felakette ne kadar çok insanın öldüğünü görmek kalbimi kırıyor ve sevdiklerini kaybedenlere en derin taziyelerimi iletiyorum. Fakat şunu söylemek istiyorum Adana kanıtladı ki binalarımız böylesine güçlü bir deprem karşısında ayakta ve yüksek kalitedeler. Elbette bu zorlu dönemde, hayatımızı kaybedebileceğimizi düşündüğümüzde travmatize olduk ama korkumuzu beslememek, panik olmamak, olumlu düşünmek için çabalıyoruz. Binalarımızın gelecekteki olası artçılarda da ayakta kalacağına güvenip, olumlu düşünüp, kuvvetli olmak istediğimiz.”

Masör Kaan Baydak_ ''Kulübümüz bu süreci çok iyi yönetti.''Masör Kaan Baydak: ”Kulübümüz bu süreci çok iyi yönetti.”

“Bu süreçte evimdeydim, deprem anında ailemle beraberdim. Onları güvenli bir yere alıp ardından kulübümüzün belirlediği güvenli noktalarda buluştuk. Kulübümüz bu süreci çok iyi yönetti. Kulüp menajerimiz, başantrenörümüz ve başkanımız. Bu süreci yine atlamamız için bizi bu tesislerde kamp yapmak için getirdi.

Yakınlarımızı kaybettik, onlar için yaşamaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu