ManşetPlaj Voleybolu

Daha gitmeden macerası başlayan Romanya Turnuvası

Sevgili dostlar;

Bu sefer de çok uzun süre ayrı kaldık. Şimdi tam da plaj voleybolu zamanı.
Yıl 2011 , M1 AVM’lerinde yaptığımız turnuvalar çok ses getirdi ve aynı arkadaş tekrar bizim Kaan Şen’i arıyor ve diyor ki ‘Romanya’ da turnuva yapacağız’
Bizim arkadaş Bükreş’te bir AVM’ye transfer olmuş, aynı organizasyonu oraya istiyor, 10 gün. Tamam süper. Hemen kolları sıvadık, yine bir önceki turnuvaya katılan kızları ayarladık, sadece Brezilya yok .

Türkiye- Sahra Işık – Pınar Asri, Bulgaristan – Polonya- Macaristan – Sırbistan – Hırvatistan – Bosna Hersek – Çekya – Slovakya ama turnuva, Romanya’da olmasına rağmen Romanya Voleybol federasyonu Romen sporculara izin vermedi .
Bizden garip isteklerde bulundu, biz de kabul etmedik. O zaman Balkan Plaj Voleybolu Komisyonu Başkanı ve dönemin TVF Başkanı Özkan Mutlugil sağ olsun gerekli izinleri halletti ve biz Bükreş’te Mini bir Dünya Kupası organize etmek üzere hazırlıklara başladık.
Romanya Konsolosluğunu aradım ve vize için pasaport süresinin en az ne kadar olması gerektiğini sordum, seyahat süresini sordu, 10 gün deyince,  bitiş tarihine 1  ay varsa sorun olmaz dedi.
Benim pasaportun süresinin bitimine de 2,5 ay var,  oh tamam ,sıkıntı yok.
Gerçi pasaportun yenilenmesi 1 hafta sürüyor ve de vaktimiz var ama gerek kalmadı. Ben, pasaportları toplamaya başladım, vizeleri biz halledeceğiz.
Kaan, eşi Aslı, kızım Hazal, Pınar Asri, Pınar’ın eşi Hasan ve ben. Pazartesi Konsolosluğa teslim ettim, Çarşamba gelin alın dedi. Çarşamba günü alacağımız için , biz de turnuvayı Pazar günü başlatırız dedik ve biletleri de Cumartesi gününe aldık. Çarşamba günü Konsolosluğa gittim, pasaportlar hazır ama 1 tane eksik. Tahmin edin kimin ki?
Aynen İlker Çeteci! Pasaport süresinin en az 3 ay olması gerekiyormuş. Amanın, görevliye dedim, ‘Yahu kardeşim sen demedin mi 1 ay yeter diye’!  ‘Abi, çok özür dilerim, ben yanlış biliyormuşum, yarın pasaportu getir, yeminle Cuma günü vizeni vereceğim’ dedi.
Yahu, bakkaldan sakız mı alıyorsun, 1 günde pasaport çıkar mı?
Dedim ki, bak kardeşim, şu an diplomatik bir skandala imza atıyorsun, eğer ben gidemezsem, turnuva iptal olur ve bunun hesabını da sana sorarlar.
Allah’ım, adam ağlıyor, ‘abi ne olur böyle deme , vallahi Cuma günü vereceğim.’
Dışarıya çıktım yapacak bir şey yok , süper güçlerimi devreye sokmam lazım! :)
Hemen telefon trafiğini çalıştırdım ve Gökcan Koleji’nin sahibi sevgili Mehtap Göktaş imdadıma yetişti. Selam olsun Mehtap kardeşime.
Dedi ki ‘’Beylikdüzü Emniyet Amiri  bizim velimiz , hemen O’na git ‘’
Gittim, sağ olsun beni çok iyi karşıladı, hemen belgeleri aldı, fotoğraf dahil tarayıcıdan geçirdi, benim yanımda Ankara Pasaport Daire Başkanlığını aradı, Baş Komiser Mehmet Bey’le görüştü, ertesi sabah benim geleceğimi ve pasaportu elden alacağımı  postaya verilmemesini rica etti.
Yaşasın işler yoluna giriyor. Akşam otobüse bindim sabah beni arkadaşım İdris karşıladı ve derhal Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına. Kapıda isim verdik Baş Komiser Mehmet ağabey geldi ve beni görür görmez , dizlerini dövmeye başladı.
‘’Anam anam ben ne yaptım , diğer pasaportlarla birlikte, Posta dağıtım merkezine yolladım ‘’ demez mi?
Allah seni bildiği gibi yapsın be adam. İdris’le fırladık. Son sürat Siteler Posta Dağıtım Merkezine.
İçeriye girdim, durumumu anlattım, görevli ‘’ Burada hiç oyalanmayın İskitler Genel Dağıtım Merkezi’ne gitti’ dedi Son hızla çıktık yola. Yolda sürekli Evren’e mesaj yolluyorum ‘’ olacak olacak ‘’ diye.
İskitlere geldik, gişedeki memur ‘’ Bana anlatmayın , içeride müdürüme anlatın ‘’ dedi.
İçeri müdür beyin yanına girdik ve ben bütün trajik haliyle olayı anlattım. Müdür ayağa kalktı ve ‘’ Siz bu hikayeyi anlatırken Pasaport çuvalları Esenboğa havaalanına doğru yola çıktı, Kargo uçağı havalanmadan yakalarsak bir şansımız var ‘’
Allah’ım ağlayacağım. Müdürde bizimle beraber çıktı. ‘’ Şimdi sizi uçağın yanına almazlar ben de geleyim ‘’ dedi. Yaşasın.:)
Yolda telefonlar etti ve pasaport çuvallarının yüklenmemesini söyledi. Aslanım müdür!

Havaalanına geldik ve aprona girdik. Kocaman kargo uçağının merdivenlerinin yanında 3 adet devasa çuval var, her birinde 1.500 adet pasaport var. Uçağın kalkmasına 20 dakika var ve her birimize 1.500 pasaport düşüyor, benim pasaportu bulmak için.
Saldırdık çuvallara.
Çuvala elimi daldırdım ve bir öbek pasaport poşeti çıkardım, okuduğumu, yanımdaki yedek çuvala atıyorum. Arkadaşlar 3. Pasaport benimki çıkmaz mı heeeeeeeeyyt be.
İşte Evrenin bana cevabı. Aynı saatte uçağa atlar atlamaz ver elini İstanbul, Romanya Konsolosluğu.
Vallahi yarını bile beklemeden 15 dakikada vizesi işlenmiş bir şekilde pasaportumu verdi ve 10 günlük harika turnuvamız başladı.

Kalın sağlıcakla .

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu