AvrupaCEV

Daniele Santarelli: ”Fenerbahçe İnanılmaz…”

Temsilcimiz Fenerbahçe Opet ilk maçını TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda 3-0 kazandığı 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final’inin ikinci karşılaşmasını, 23 Mart 2023 Perşembe günü Imoco Volley’in sahası Palaverde’de oynadı. Fenerbahçe Opet, 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final’inin ikinci karşılaşmasında 23-25, 15-25, 25-23, 25-20, 15-13’lük setlerle 3-2 mağlup oldu fakat üst tur olan Yarı Final’e Imoco Volley’i eleyerek çıkması için yetti.

Imoco Volley baş antrenörü Daniele Santarelli maçı şöyle değerlendirdi;

”Zarif olarak tanımlamanın yetersiz kalacağı bir takıma karşı bir başarı elde etmeye çalışacağımızı biliyorduk. Fenerbahçe inanılmaz bir denge yakaladı, çok güçlü bir takımlar ve onlara karşı oynamak kolay değil. Dünyada hiçbir takımın bu seviyede üç hücumcuya sahip olduğunu düşünmüyorum. Şu anda herkesin bir adım önünde, bu seviyeye ne kadar direnç gösterilebilir bilmiyorum.

Buna rağmen pişmanlıklarımız da bitmiyor: Pişmanlık var çünkü ilk set, feci bir başlangıca rağmen onları kontrol altına almıştık. İlk sette hem savunmada hem de hücumda biraz dikkatsizce basit toplar kaybettik, bu topları kazansaydık oyun değişebilirdi: yine karmaşık ve zor olabilirdi ama değişebilirdi. Ardından ikinci sette Fedorovtseva’nın servis serisi yine önümüzü kesti. Sonucu can sıkıcı bir yenilgi oldu. Kesinlikle canımızı acıttı. Ancak, bizi başından sonuna kadar her zaman destekleyen taraftarlara biraz neşe vermeye çalıştık, eve pek bir değeri olmayan ama onların takdiri için bir zafer getirdik.

Son yıllarda ilk kez sadece bir İtalyan takımı (Novara) Şampiyonlar Ligi’nde üç Türk takımına karşı ilk dört arasında yer alacak. Hayat, bu takıma karşı daha formda oynamamızı istedi. Şimdi sadece şampiyonluğumuz kaldı, umarım kocaman bir gülümsemeyle bitiririz. Kollarımızı sıvamalı ve kazanmanın önünün her zaman açık olmadığını anlamalıyız.”

Kaynak: Imoco Volley

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu