AvrupaCEVManşet

Daniele Santarelli: ”Fenerbahçe karşısında işimiz zor.”

Baş antrenör Daniele Santarelli, 2023 CEV Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk mücadelelerini ve ikinci maçları öncesi karşılaşmayı şöyle anlatıyor: “Elbette, avantajı elde ettiler ve uzun bir galibiyet serisinden gelerek bizimle mücadele ettiler. Kaybettiğimiz ilk maçtan tamamen farklı bir oyun oynamak zorundayız.”

Fenerbahçe ilk maçta harika bir oyun oynayarak harika bir formda olduklarını ispatladılar, ancak durumu tersine çevirecek imkanlara sahibiz. İkinci maçta en başından itibaren atak yapan taraf biz olmalıyız. Birinci maça kıyasla taktiğimiz daha farklı olacak.

İlk maç bize; onları yenmek istiyorsak kesinlikle çok daha fazlasını yapmamız gerektiğini öğretti. Takımımın bu seviyedeki bir maçla yüzleşmek için gerekli teknik ve manevi kaynaklara sahip olduğunu biliyorum.

Pazar günkü Scandicci galibiyeti bize moral verdi. İstanbul’daki net mağlubiyetten sonra yapabileceklerimize olan inancımızı yeniden kazanmamız ve İstanbul’daki performansın sadece bir bölüm olduğunu göstermemiz için çok faydalı oldu.

“Perşembe günü tam donanımlı bir Palaverde’nin (kulübün voleybol salonu) önünde oynayacağız, yüksek enerjili bir mücadele için ideal bir ortam olacak, taraftarlarımızın orda olması bize doğru desteği vermek ve takıma yardım etmek için önemli olacak. Şu anda durmak istemiyoruz. Zor olacak çünkü şu anda en iyi durumda olan takım onlar ama halkın yardımıyla ve bu takımın performansına kalpten olan inancımızla bunu yapabiliriz.”

Kaynak: Basın açıklaması

Prosecco DOC Imoco Volley CONEGLIANO (İtalya) – Fenerbahçe Opet
Salon: Palaverde VILLORBA – TREVISO
Hakemler: Ricardo Ferreira (Portekiz), Aleksandar Petrovic (Sırbistan)
Tarih: 23 Mart 2023 Perşembe
TSİ: 22:30
Yayın: Tivibu Spor
(İlk Maç: Fenerbahçe Opet: 3 – Prosecco DOC Imoco Volley CONEGLIANO: 0, 25-19, 25-17, 25-19)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu