ManşetRöportaj

Daniele Santarelli: ”İyi bir koç muyum bilmiyorum.”

Daniele Santarelli, Volleyball World TV’ye verdiği röportajda; Eda Erdem, Ebrar Karakurt, Melissa Vargas ve kendi kariyeri hakkında konuştu. Santarelli sorulara;

”İyi bir koç muyum bilmiyorum. Çalışkanım ve kariyerimde şu anda olanların şans olduğunu düşünüyorum çünkü harika bir takıma koçluk yapıyorum. Sırbistan’ın koçu olduğum için de şanslıydım. Birlikte harika bir yaz geçirdik. Şimdi ise Türkiye’nin koçuyum. Büyük bir tecrübeye ve motivasyona sahip bir takım. Dünyanın en iyisi olabileceklerini göstermek isteyen oyunculara sahip bir takım ve ben de bu tür oyunculara koçluk yapmaktan büyük onur duyuyorum. Oyuncular ve beni destekleyen federasyon için çok çalışmam ve işimi yapmam gerekiyor. Sırbistan ile Türkiye arasında milli takım değişikliği herkese garip geldi. Bu benim için bir meydan okuma. Zaten çok şey gösteriyorlar (Filenin Sultanları) ama geçen yaz onlar için pek iyi geçmedi ve ben buraya geldim. Bu zorlukları kabul ettiğim için çok mutluyum ve oyuncularla ve bu federasyonda çok fazla deneyime sahip olmak isterim.

Ebrar hakkında çok şey duydum ve onunla çalışmayı merak ediyordum. Enerji dolu. Brezilya karşısında bize neler yapabileceğini gösterdi. Milli takım için zaten çok şey yaptı ama daha genç ve hala daha fazlasını gösterebilir. Onun koçu olmak çok eğlenceli.

Vargas‘la kulüpte bir kez tanışmıştım. Fenerbahçe’nin çaprazıydı ve onu iyi hatırlıyorum çünkü Conegliano’da beni mahvetmişti. Eğlenceli bir kız, çok pozitif ve yetenek dolu. Çapraz ya da smaçör oynayabiliyor. Benim için pas verebilir, savunma yapabilir, servis atabilir ve hücum edebilir. Koçluk kariyerimde bu kadar çok önemli oyuncuya sahip olduğum için çok şanslıyım. O benim için pastanın üzerindeki şeker gibi. Mile bizimle olduğu için çok mutluyum.

Eda harika bir kaptan. Bu takımın lideri o. Onun gibi takımına liderlik eden bir orta oyuncu hiç görmedim. Onu hep çok beğenmişimdir. Harika bir insan ve harika bir oyuncu. Onu geçmişte her gördüğümde her izlediğimde hep en iyi ortalardan biri olduğunu düşünürdüm. Onunla çalışmayı hep istemiştim. Kariyerini noktalamadığı için çok mutluyum çünkü bence hala formda olduğunu ve bu takıma liderlik yapabileceğini göstermeye devam edebilir. Onun gibi bir oyuncuya koçluk yaptığım için çok mutluyum.” yanıtlarını verdi.

Röportajı izlemek için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu