AvrupaManşet

Daniele Santarelli: ” Yeniden güç ve cesaret için bu zafere ihtiyacımız vardı.”

Prosecco DOC Imoco Conegliano’nun Scandicci sahasındaki büyük maçta elde ettiği galibiyet, muhtemelen normal sezonu belirleyen bir zaferdi. SAVINO DEL BENE SCANDICCI: 1 – PROSECCO DOC IMOCO: 3
(19-24,17-25,25-20,20-25)

Ancak Panterler’in baş antrenörü Daniele Santarelli’nin maçın sonunda altını çizdiği gibi, hepsi bu kadar değil: Perşembe günkü maçta rövanşı alın (İlk maçı deplasmanda 3-0 kaybettikleri, Fenerbahçe ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi 2. maçı) gücü ve cesareti yeniden kazanın. Takım olarak şimdiye kadar yaptığımız fedakarlıklar hatırlanmalı.

Santarelli şöyle devam ediyor: ”İyi bir oyun oynadık, harika değil. Mükemmel voleybol oynadığımız anlar ve biraz dikkatsiz olduğumuz anlar oldu. Hücumlarını sınırladık, bu olumlu bir şey. Bazı anlarda bazı iyi seçimler de yaptık; Yine de burada üç puan kazanmanın kolay olmadığını düşünüyorum. Ama şimdi sıfırlanmalıyız çünkü perşembe günü çok önemsediğimiz bir maç var. Bir mucize gerçekleştirmeye çalışacağız ve bunun için her şeyimizi vereceğiz.”

Sarah Fahr da gülümsüyor: ”Çok mutluyuz! Zor olacağını biliyorduk; üçüncü sette biraz bıraktık, biraz hata yapmaya başladık ama sonra iyi toparlandık. Herkes çok iyiydi, giren herkes katkısını verdi. Sıralamada birinci olduğumuz için mutluyuz, bunu hak ediyoruz. Şimdi taraftarları Şampiyonlar Ligi’nin dönüşü için Palaverde’ye bekliyoruz: size ihtiyacımız var!.”

Joanna Wolosz: ”Mutluyum çünkü İstanbul’daki gibi kötü bir maçın ardından buraya gelmek kolay olmadı. Fenerbahçe maçına hazırlık ve moral olarak mükemmel bir maçtı: Tüm takımla gurur duyuyorum, çok iyi bir karakter gösterdik.”

(kaynak: Imoco Volley)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu