DünyaManşet

Darısı Filenin Sultanları Başına: Tokyo Bileti alan ülkeler belli olmaya başladı

Voleybolda kadınlar ve erkekler kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer alacak takımlar belli olmaya başladı.
Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan olimpiyat oyunlarında yer almak isteyen ülkelerin son şansı olan konfederasyon elemeleri için kıyasıya yarış devam ederken, kadınlar ve erkeklerde iki ülke daha olimpiyat vizesini aldı. Kadınlar ve Erkeklerde 12 ülkenin yer alacağı Olimpiyat Oyunlarında yer alması kesinleşen takımlar şöyle:

Kadınlar kategorisinde daha önceki elemelerde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almayı garantileyen yedi takım şöyle:
Japonya (Ev sahibi)
Sırbistan
Çin
ABD
Brezilya
Rusya
İtalya
Ocak 2020 tarihinde başlayan konfederasyon elemeleri sonunda Kenya (CAVB) Afrika Voleybol Konfederasyonu’ndan ve Arjantin (CSV) Güney Amerika Voleybol Konfederasyonu’ndan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almaya hak kazandılar.

Bu dokuz takıma ilaveten üç ülke daha Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer alma hakkı elde etmek için mücadele ediyorlar. Bu üç ülke;
(AVC) Asya Voleybol Konfederasyonu’ndan bir ülke (Tayland, Tayvan, Kore, Kazakistan)
(CEV) Avrupa Voleybol Konfederasyonu’ndan bir ülke (Türkiye, Polonya, Almanya, Hollanda)
(Norceca) Kuzey ve Orta Amerika ve Karayipler Voleybol Konfederasyonu’ndan bir ülke olacak. (Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Kanada, Meksika)

Erkekler kategorisinde ise daha önceki elemelerde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almayı garantileyen yedi takım şöyle:
Japonya (Ev sahibi)
Brezilya
ABD
İtalya
Polonya
Rusya

Ocak 2020 tarihinde başlayan konfederasyon elemeleri sonunda Tunus (CAVB) Afrika Voleybol Konfederasyonu’ndan ve Fransa (CEV) Avrupa Voleybol Konfederasyonu’ndan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almaya hak kazandılar.

Bu dokuz takıma ilaveten üç ülke daha Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer alma hakkı elde etmek için mücadele ediyorlar. Bu üç ülke;
(AVC) Asya Voleybol Konfederasyonu’ndan bir ülke (İran, Çin, Katar, Kore)
(CSV) Güney Amerika Voleybol Konfederasyonu’ndan bir ülke (Kolombiya, Venezüella, Şili, Peru)
(Norceca) Kuzey ve Orta Amerika ve Karayipler Voleybol Konfederasyonu’ndan (Kanada, Küba, Porto Riko, Meksika) bir ülke olacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu