Genel Haberler

De Gennaro İle Liberoluk Hakkında

Dünyanın sayılı kadın liberolarından biri olan İtalyan Monica De Gennaro, fivb.com’a İtalyan takımı, kulübü Imoco Volley Conegliano’daki yaşam ve iyi bir libero olmanın sırrı hakkında konuştu.

Bir liberonun işi nedir?

Monica De Gennaro: Libero, koçun sahadaki savunma stratejisini uygulamaktan sorumludur. Koçun talimatlarına uymak ve her zaman oyuna en üst düzeyde konsantrasyonunuzu sağlamak önemlidir. Bu pozisyondaki en önemli şey, her topa ve her oyuna odaklanmak ve azami özen göstermektir. Voleybolda savunmanın takımın savaşma yeteneğini ve oynama yoğunluğunu arttırdığını düşünüyorum.

İyi bir libero nasıl oluşur?

Monica De Gennaro: Çok fazla eğitim, fedakarlık ve her zaman gelişme arzusu olmalıdır. Libero en küçük ayrıntılara bile dikkat etmelidir.

Imoco Volley deneyiminizi nasıl tanımlarsınız?

Monica De Gennaro: Bu kulüpteki altıncı sezonum ve burada olduğum için mutluyum. Organizasyonun iddialı hedefleri var ve formamın üzerinde bu logoyu taşımak bir onurdur. Biz iyi bir takımız. Her gün her zaman bir gülümsemeyle çalışıyoruz ve hem sahada hem de saha dışında iyi bir kimyaya sahibiz. İzin günlerinde hayatımı olabildiğince normal hale getiriyorum. Alışverişe gidiyorum, kanepede kitap okuyorum, sinemaya gidiyorum ya da yürüyüşe çıkıyorum!

Kendi Rüya Takımınızı yaratacak olsaydınız, altı oyuncu kim olurdu?

Monica De Gennaro: Rüya Takımım aşağıdaki oyunculardan oluşurdu:

Pasör Çaprazları (2): Antonella Del Core ve Zhu Ting

Pasör (1): Joanna Wolosz

Smaçör (1): Paola Egonu

Orta Oyuncular (2): Robin De Kruijf ve Milena Rasic

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu