Genel HaberlerManşet

Deprem Bölgesi Takımlarının Voleybolcuları Hakkında Önemli Duyuru

“Depremden etkilenen illerdeki sporculara ek transfer hakkı verilmesi hususunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısına istinaden Federasyonumuz yönetim kurulumuzca alınan 10.03.2023 tarihli ek kararlar;

  1. Deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır Şanlıurfa, Elazığ, Adana, Osmaniye ve Kilis illerinde yarışıp sezon başında açıklanan programa göre müsabakaları tamamlanmış 1. ve 2. lig oyuncuları ek transfer hakkından faydalanamazlar.
  2. Federasyonun ekli 22.02.2023 tarihli yönetim kurulu kararında (https://tvf.org.tr/mobil/turkiye-voleybol-federasyonu-yonetim-kurulundan-liglerle-ilgili-kararlar/) ligden çekildiği belirtilen deprem bölgesi takımlarının oyuncuları yazılı kulüp muvafakati aranmaksızın, bir defaya mahsus ve sezon sonunda lisanslı oldukları kulüplere dönmek üzere ülkemizdeki tüm kulüplerin bölgesel lig takımlarına transfer olabilirler. 22.02.2023 tarihli yönetim kurulu kararı uyarınca 10.03.2023 tarihine kadar transfer işlemi gerçekleştirmiş oyuncular ek transfer hakkından faydalanamazlar.
  3. İşbu karar tarihinden itibaren lisanslı oldukları takımlarda fiilen oynamamak şartıyla depremden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır Şanlıurfa, Elazığ, Adana, Osmaniye ve Kilis illeri takımlarında lisanslı altyapı oyuncuları yazılı kulüp muvafakati aranmaksızın, bir defaya mahsus ve sezon sonunda lisanslı oldukları kulüplere dönmek koşuluyla yaş kategorilerine uygun ülkemizdeki tüm kulüplerin altyapı ya da bölgesel lig takımlarına transfer olabilirler. Yıldız ve/veya genç kategorilerinde yarışan takımlara transfer olan oyuncular aynı kulübün bölgesel lig takımında da oynayabilir. Bu oyuncuların müsabakalarda fiilen oynayıp oynamadıkları İl Müdürlüğü veya Federasyon tarafından denetlenir.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu