Köşe YazarlarıManşet

Derbi…

Merhaba Değerli Voleybol Severler,
Hafta sonu oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisine ait düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Hafta içi Fenerbahçe OPET/ Eczacıbaşı VitrA Şampiyonlar Ligi maçı heyecanı Sultanlar Ligi’ne yansır mı diye Burhan Felek Voleybol Salonu’na gittik. Ne yazık ki maç beklenen kalitede geçmedi.

1.Set:
FENERBAHÇE OPET servisler ve bloklarda etkili oynayınca sayı farkı açıldı. Bunun rahatlığı ile FENERBAHÇE OPET servisleri kaçırıp, smaçları auta vurunca sayı farkı kapandı. Son sayıları dikkatli oynayan FENERBAHÇE OPET seti aldı.

2.Set:
18/9 Fenerbahçe OPET
23/20 Fenerbahçe OPET Çağla, pasör çaprazı Alesia sahada yoklarken GALATASARAY HDI SİGORTA’nın farkı kapatan hırslı oyunu güzeldi.

3.SET:
4/1 Fenerbahçe OPET
6/6
10/6 Fenerbahçe OPET takımların istikrarsızlığını çok iyi gösteriyor.
Pasör Çağla’nın sene başından 5-6 kg fazlası var. Nedendir anlamak mümkün değil. Kilo problemi olanların Naz, Eda, Kim’e bakarak profesyonel olarak işe saygıyı öğrenmeleri gerekir.

FENERBAHÇE OPET’de Naz, Eda, Kelsey ile skor ürettiler. Zaman zaman da çok iyi defans yaptılar inatla. Diğerleri çok katkı vermedi.
Arka arkaya kaçan servisler konsantre eksikliğinden başka bir şey değildi bence.
Vargas, Mihajlovic, Dicle Nur, Ceren FENERBAHÇE OPET’in yedeklerini de güçlendiren oyuncular. Bu oyuncuların yanına 1 yabancı ve 1-2 Türk oyuncu koysan ilk dörde rahatlıkla girecek kalitedeler.
Jordan bu maçta çok etkisiz, yorgun gözüktü.

GALATASARAY HDI SİGORTA ,
Pasör Nilay oynadığı sürede çok istekli ve faydalı oynadı.
1.Lig takımları gerekli gördükleri, katkı alamadıkları için yabancı oyuncularını değiştirdi. Fakat GALATASARAY HDI SİGORTA demek yeterli gördü ki yabancı oyuncularda bir değişime gitmedi. Bana göre Cansu ve Yunan oyuncu Anthi kesinlikle GALATASARAY HDI SİGORTA’nın oyuncuları değil.
Fakat esas konu GALATASARAY HDI SİGORTA’ da iş yapması gereken as oyuncuların durumları. Bu oyun, bu isteksizlik ile ilk üçte yer almaları çok zor! Gizem, Aslı, Beilen dışındaki oyuncular GALATASARAY HDI SİGORTA’da oynadıklarının farkına varmalı.
Güldeniz/Cansu değişikliği sene başından beri GALATASARAY HDI SİGORTA ‘ya ne fayda vermiş? Hala aynı değişiklikte ısrar ediliyor. Sette son iki sayıyı direk hataları ile verdi GALATASARAY HDI SİGORTA.
İki takımın da çok hatalı oynadığı oyunu daha tecrübeli ve kazanmak isteyen FENERBAHÇE OPET kazandı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu