LiglerManşetSultanlar Ligi

Derbide gözlerimizin pası silindi

Eczacıbaşı VitrA: 2- Fenerbahçe Opet: 3
Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu
Hakemler: Erdal Akıncı, Metin Korkut/Gözlemci: Erdal Fındık
Setler: 25-19, 27-25, 20-25, 22-25, 14-16
Süreler: 31′, 33′, 27′, 28′, 20′

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Eczacıbaşı VitrA: Thompson, Yasemin, Boskovic, Hande, Beyza, Mirkovic, Simge (L), Elif, Ogbogu, Saliha, Fatma.

Fenerbahçe Opet: Naz, Mihajlovic, Dicle Nur, Vargas, Busa, Eda, Aylin (L), Cansu, Bahar, Lila, Melis.

Karşılaşmanın ilk setinde sürekli olarak önde olan Eczacıbaşı VitrA’ydı.  Setin başından itibaren yakaladığı üç sayılık farkı setin sonlarına doğru arttırarak koruyan ev sahibi ekip, seti 25-19 kazanıp maçta 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2.setinde Fenerbahçe Opet setin son bölümüne kadar önde girdi. Sarı lacivertliler bir ara sayı farkını beş sayıya kadar çıkarttı. Ancak 22-20’den sonra setin son anları müthiş çekişmeye sahne oldu. Boskovic’in önce file önünde, ardından da servisten etkili oyununa, genç pasör Elif ve Yasemin ile Hande de katkı yapınca 27-25 ile seti kazanmaya başaran Eczacıbaşı VitrA maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete de Fenerbahçe Opet önde başladı. Bir ara beş sayıya kadar çıkan farka rağmen Eczacıbaşı VitrA iki sayıya kadar indirdi. 20-18. Ancak Fenerbahçe Opet seti 25-20 kazanıp maça tutundu.

Dördüncü sete Fenerbahçe Opet iyi başladı ise de 8-3’den itibaren oyuna ağırlığını koyan Eczacıbaşı VitrA teknik molaya 12-11 önde girdi. Seti kaznaıp maçı final setine taşımak isteyen sarı lacivertliler, 25-22 ile seti kazanıp skoru eşitledi.

Maçın final setinde karşılıklı sayıların ardından, saha değişimine 8-7 Eczacıbaşı VitrA önde girdi. karşılıklı servis hatalarının sıkça yaşandığı seti 16-14 kazanan Fenerbahçe Opet, derbiyi 3-2 kazandı.

Seyircilerin yer alamadığı maçın en güzel yanı ise Eczacıbaşı VitrA’da 2001 doğumlu Elif Şahin ile Fenerbahçe Opet’te ise 2002 doğumlu Lila Şengün’ün böylesine önemli bir derbi maçında pasör olarak aldıkları görevi çok iyi yerine getirmeleriydi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu