Köşe YazarlarıManşet

Derbilere Yetişmeye Çalışıyoruz

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri,

Biliyorum uzun bir ara oldu yazamadım. İşlerin yoğunluğu artınca biraz ara verdiğimin farkına yeni varabildim. TRT Spor2’den yayınlanan maçlara bakabilmeye çalışıyorum ama onlar da mesai günü ve mesai saatine denk gelince ister istemez uzaklaşıyor insan lig mücadelesinden…

İsmi Sultanlar Ligi olan ligimizde yukarısı- aşağısı- dibi diye üç bölüm oluşup, birçok maç yukarıdakilerin antrenman maçına dönünce, ister istemez yazacak bir şey de bulamıyor insan.
Geçen perşembe gününden beri derbi maçları izliyoruz. Adı derbi olan, sahada harala gürele bir şey izliyorum ben açıkçası.
Terzic ve Motta ile tabii ki çok efsane oynayan takımlar beklemiyorum. Motta ile takım bile beklemiyorum sahada o ayrı tabii de. Hayır, sağ olsun hiç yanıltmıyor beni iki buçuk sezondur. Motta kaç sezondur  ‘o gün Boskovic iyiyse Eczacıbașı da iyi, değilse geçmiş olsun Eczacı’ya’ maçları izletmekten öteye gidemedi maalesef. Hal böyle olunca da; keşke diyor insan, Eczacı’da tek yabancı Boskovic oynasa da gerisi Türklerden oluşsa… Dünya kadar masraf edip, yıllardır dünya kadar dünya yıldızını boşuna aldıklarını, sanırım Boskovic’i sahadan alsak hepimiz daha net göreceğiz. Belki kendileri de görmüş olacaklar.
Motta’nın olmayan oyun planı, tribündeymiş gibi maçı izlemesi iyice Eczacı maçlarının reytingini de düşürüyor. Bireysellikten takım oyununa dönmediği sürece de bu reyting düşmeye devam edecek.
Terzic = Motta derken, bana göre Mihajlovic’in sakatlığı Fenerbahçe’nin takım olmasını sağladı. Eda ve Mihajlovic ağırlıklı hücumlar yine Eda’nın liderliğinde olsa da daha dengeli oldu iki maçtır.
Fatma ve Robinson ile defans daha rahat olurken, Fatma’nın hücuma katkısı da her maç artmaya devam edecek.
Keşke hiçbir oyuncu sakatlanmadan Terzic ve Motta takım oyunu oynatmayı denese…
‘Fatma ve Robinson ile Fenerbahçe’nin yaptığını neden Galatasaray yapmıyor?’ dedim pazar günü derbiyi izlerken.
Sanırım yaş ilerleyince bazı oyuncular daha duygusal oluyorlar. Alesia Rykhliuk gibi topa vurmaya kıyamıyorlar!
Ataman hoca Alesia’yı kenara aldığında Anthi’yi çapraza çekip Güldeniz ve Cansu ile oynayamaz mı?
Daha iyi defans ve yine hücumda her topa öyle böyle bam bam vuran Anthi, Aslı- Belien ikilisi?
Yarınki maçta bunu denese Galatasaray ne kaybeder? Bana göre sürpriz bile yapabilir.
Motta’nın taktik belli ‘Topu Boskovic’e at’, ‘Boskovic topa vur’
Buna Ataman Güneyligil Fenerbahçe maçında olduğu gibi cevap verirse Boskovic her türlü maçı kazanır, benden söylemesi.
Keyifli bir maç olsun. Adına yakışır derbi mücadelesi olsun. Gerçekten iyi oynayan, takım oyunu oynayan, seyri güzel voleybol oynayan kazansın.
Kısmet olur da bir gün şu maç saatleri normal mesai saatlerine göre ayarlanırsa TVF ve yayıncı kuruluş tarafından, salona gidip izlediğim bir maçı yazmayı çok istiyorum bu sezon, bitmeden.
Hadi TRT SPOR tek kanalken mecbur idiler de şimdi TRT Spor 2 de varken bu ikidir ve cumartesi günü ile üç olacak, nasıl bir garip yayın saatidir ki bu derbi maçları öğle ezanını müteakiben veriyor TRT?
Ben maçı kaydeder, sonra izlerim. Orası sorun değil.
Sıkıntı şurada;
Bu saatlerde okuyan ve çalışanlar nasıl salona gidip maç izleyecek Sevgili TVF?
Bu saatlerde okuyun ve çalışanlar nasıl televizyonu açıp maçı izleyecek Sevgili TRT?
Ve maçları boş salona oynayan sevgili kulüpler, bunun sebeplerinden birinin de bu öğledeki maçlar olabileceğini düşünüp, TVF ve TRT’ye ilettiniz mi?
Seyirci, yayıncı, kulüp, federasyon aynı takımda değil miyiz?
Lütfen seyirciyi salon ve ekran dışına ittiğiniz bir voleybolda aynı takımdayız diye avutmaya çalışmayın bizi. Çok istirham edeceğim!

Saygılarımla,

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu