DünyaManşet

Dev Finali Yönetecek Hakemler Belli Oldu

Türkiye’nin ev sahipliğinde, dünyanın en iyi 6 takımının mücadele ettiği Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası bugün Ankara Spor Salonu’nda oynanacak maçlarla sona erecek.
Günün ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe Opet, Brezilya temsilcisi  Minas Tênis Clube ile karşılaşacak. Saat 15.00’de başlayacak ve TRT Spor Yıldız Kanalından naklen yayınlanacak maçı David Fernandez Fuentes (İspanya), Andrea Puecher (İtalya) ile Taghrid Khattab (Mısır) hakem üçlüsü yönetecek.

Ve turnuvanın dev finalinde ise VakıfBank saat 18.30’da İtalyan Prosecco Doc Imoco Volley ile şampiyonluk için karşı karşıya gelecek. Saat 18.30’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız Kanalından naklen yayınlanacak maçı ise Vladimir Oleynik (Rusya), Vlastimil Kovar (Çekya) ile Pawel Burkiewicz (Polonya) hakem üçlüsü yönetecekler.

 

Finalin Başhakemi olan Vladimir Oleynik bu turnuvada daha önce Fenerbahçe Opet’in Imoco’ya 3-0 yenildiği maçta Başhakem, VakıfBank’ın Minas Tenis Clube’ü 3-0 yendiği maçta Yardımcı Hakem olarak görev yapmıştı.

 

Son günün programı şöyle:

Minas Tênis Clube: – Fenerbahçe Opet:
Salon: Ankara Spor Salonu
Hakemler: David Fernandez Fuentes (İspanya), Andrea Puecher (İtalya)/3.Hakem: Taghrid Khattab (Mısır)

Prosecco Doc Imoco Volley: – VakıfBank:
Salon: Ankara Spor Salonu
Hakemler: Vladimir Oleynik (Rusya), Vlastimil Kovar (Çekya)/3. Hakem: Pawel Burkiewicz (Polonya)

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu