Genel HaberlerManşet

Doğum Günün Kutlu Olsun Kim Yeon Koung

26 Şubat 1988’de Güney Kore, Ansan’da doğan Kim Yeon Koung, milli takımının da kaptanı ve en değerli oyuncusuydu. Ağustos 2021’de milli takımdan ayrıldığını açıklamıştı. Kim, Asya tarihinde CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi MVP unvanını kazanan ilk voleybolcu. Ayrıca, tek bir Olimpiyat Oyunları maçında 30 veya daha fazla sayı alan voleybolcular listesinde dört kez adını yazdıran tek voleybolcu. Kim, dünyanın en dikkat çekici yeteneklerinden bir tanesi olarak görünüyor.

Ülkemizde Fenerbahçe ile Eczacıbaşı’nda oynayan ve dünyanın en iyi kadın voleybolcuları arasında gösterilen nam-ı diğer ”voleybol imparatoriçesi” 35 yaşına bastı. 2011 yılında Fenerbahçe’nin kadrosuna katılan yıldız smaçör, oyunu ve sempatik tavırlarıyla sarı lacivertli taraftarın bugün dahi unutulmazları arasında. Türkiye’deki ikinci döneminde ise Eczacıbaşı ise başarılı iki sezon geçirdi. Güney Koreli Kim Yeon-Koung 2022/23 sezonunda yüksek rakamlı bir sözleşmeyle Kore Ligi’nde Incheon Heungkuk Life Pink Spiders’ta forma giymeye başladı.

Kim Yeon koung 35

Kim Yeon Koung, Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen afetzedeler için yardım kampanyası başlatmıştı. Instagram’da 1.6 milyon takipçisi bulunan Koung yardım için önemli bir farkındalık yarattı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu