Genel Haberler

Doğuş Üniversitesi yenilgisiz Süper Lig’de

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: 3 – ERCİYES ÜNİVERSİTESİ: 0
SALON: Afyon Lisesi Spor Salonu
HAKEMLER: Savaş Aslan- Sefa Macun
SETLER: 25-20, 25-19, 25-23
SÜRE: 64 Dk. (22’, 27’, 30’)

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: İrem Ayvaz, Cansu Ceylan, Meltem Büyükkaynak, Melike Topçu, Ece Eke, Özlem Tuğral, Cansu Berfin Akbek, Öykü İsmetoğulları, Azragül Gül, Ceren Yılmaz (L),
ANTRENÖR: Barış Sümen

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ: Zeynep Ülkü, Lütfiye Eda Ünal, Özlem Özmen, Aylin Mete, Zehra Karagöz, Hande Albayrak, Hatice Sadık, Nurhan Korkmaz (L).
ANTRENÖR: Kerimhan Kaynak

ŞAMPİYON DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ SÜPER LİGE YÜKSELDİ!

Üniversite Sporları Federasyonu’nun Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlediği Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Süper Lige Yükselme Şampiyonası 4. gün yapılan karşılaşmalar sonucunda Doğuş Üniversitesi yenilgisiz şampiyon oldu. B Grubun ilk üç maçında Ankara Üniversitesi’ni 3-0, Koç Üniversitesi’ni 3-1 ve Özyeğin Üniversitesi’ni de 3-0 mağlup eden İstanbul Doğuş Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı 4. Maçında da Erciyes Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 mağlup etti. Grubu yenilgisiz şampiyon olarak tamamlayan Doğuş’un Sultanları Süper Lige yükseldi. Şampiyon Doğuş Üniversitesi’nin Kupasını düzenlenen törenle Afyon Valisi verdi. Karşılaşmalar sonrası bütün okulların katılımıyla tören düzenlendi.

TÖRENE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASPOĞLU’DA KATILDI!

Dün yapılan karşılaşmalar sonucunda Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından bütün Üniversitelerin katılımıyla tören yapıldı. Akşam da müzik ziyafeti çekildi. Beş bin kişinin katıldığı törene Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları ve Afyon Spor Müdürlüğü Jimnastik ekibi de gösteri yaptı. Akşam da müzik camiasının sevilen grubu Gripin’in konseri ile üniversiteliler eğlenceli anlar yaşadı.

ANTRENÖR BARIŞ SÜMEN: “HEDEFİMİZE ULAŞTIK” DEDİ.

İki yıl önce katıldığımız Üniversiteler Şampiyonası’nda önce 2. Lig’de şampiyon olup birinci lige çıktıklarını belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Bu yıl da İstanbul’da düzenlenen birinci ligden, Süper Lige yükselme şampiyonasına katılma hakkını elde ettik. Afyonda düzenlenen Süper Lige Yükselme karşılaşmalarında da yenilgi almadan grubumuzdan şampiyon olup Süper Lige yükseldik. Hedefimiz Süper Lige çıkmaktı. Bunu da başardık. Hedefimiz Süper Lig’de de şampiyon olup Avrupa Şampiyonalarına katılmak olacak. Bize her türlü olanakları sağlayan okulumuz yönetimine teşekkür ediyorum. Ayrıca başarılı maçlar çıkartıp şampiyon olan sporcularımı da yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu