DünyaManşet

Dünden daha iyi olmaya çalışacağız

Eczacıbaşı VitrA, rakibi Itambe Minas’ı Shaoxing Olimpiyat Spor Merkezi’nde 3-0 (25-17, 25-23, 25-16) mağlup ederek 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndaki ilk galibiyetini aldı.

Her iki takımın Teknik Direktörü ve kaptanları maçtan sonra şu açıklamalarda bulundular:

Eczacıbaşı VitrA antrenörü Marco Aurelio Motta: “ Bu maç için çok hazırlandık. Bazı anlarda başarılı olduk ama maçın tamamında değil. Gelecek maçta daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum. Dünden daha iyi olmaya çalışacağız.

Eczacıbaşı VitrA kaptanı Kim Yeon-Koung: “Burada Çin’de oynamayı seviyorum. Dün Imoco Volley Conegliano’ya kaybettik ancak sonraki maçlarda daha iyi olmak için bu maçı tekrar inceledik. ”

Itambe Minas antrenörü Nicola Negro: “Çok zor bir maçtı ve çok güçlü bir ekiple karşılaştık. Eczacıbaşı VitrA iyi bir takım, maç boyunca sorunları gidermek için farklı taktikler kullanmaya çalıştık, ancak bu bizim için iyi sonuç vermedi ”.

Itambe Minas kaptanı Carol Gattaz: “Harika bir takıma karşı harika bir oyundu. Eczacıbaşı’nı severim. Dünyanın en iyi oyuncularına karşı elimizden gelenin en iyisini yaptık. İyi bir ekibimiz var, ancak çok fazla hata yaptık ve böyle bir maçta normal. Bu yüzden daha iyisini yapmalı ve bu oyunu unutmalıyız. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu