DünyaManşet

‘Dünkü kayıptan sonra oynamak kolay değildi. Oyuncularımla gurur duyuyorum!

Vakifbank, Igor Gorgonzola Novara’yı  3-0 (26-24, 25-23, 25-21) mağlup ederek 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Kulüpler Şampiyonası’nda bronz madalyanın sahibi oldu.

VakıfBank antrenörü Giovanni Guidetti: “Her iki takım için de zor bir maçtı. Dün iki takımda deli gibi savaşmasına rağmen kaybettik. Oyuncularımla gurur duyuyorum çünkü dünkü kayıptan sonra oynamak kolay değildi. Sahaya çıktılar, iyi oynadılar ve kazandılar. Çok mutluyuz. Yeni bir ekibiz ve çözmemiz gereken çok şey var. 1999 ve 2000 doğumlu oyuncularımız var, bu yüzden geçiş yapıyoruz. ”

VakıfBank oyuncusu Ebrar Karakurt: “Çok mutluyuz. Dün Conegliano’ya 3-2  kaybettik ama iyi bir antrenmandan sonra bugün tekrar kazanmaya başardık. Mutluyuz çünkü bu turnuvayı iyi bir sonuçla tamamladık.

“Bu harika bir maç oldu. Harika bir oyun oynadık. Birlikte iyi oynadık ve oyunu kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Buradaki rakiplerimiz çok güçlüydü ve bu maç bize pratik yapma, yeteneklerimizi geliştirme ve eksikliklerimizi görme konusunda iyi bir fırsat verdi. Çok çalışmaya devam edeceğiz ”dedi.

Igor Gorgonzola Novara antrenörü Massimo Barbolini: “Geçen günkü kadar iyi oynamaya çalıştık. Çin’deki turnuvadan çok hoşlandık. Burada yaptıklarımızdan dolayı mutluyuz. Umarım bu şekilde devam edebiliriz. ”

Igor Gorgonzola Novara oyuncusu Megan Courtney: “Dün 15-13 (beşinci sette bitti) sonrasında zorlu bir oyundu. Dün kalbimiz kırıldı. Yorgunuz çünkü sıkı bir maçtı ve yeniden güç kazanmamız gerekiyor ”dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu