Dünya

Dünya Kulüpler Şampiyonası başlıyor

2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, 3 Aralık Salı günü TSİ 05.00’de oynanacak Imoco Volley Conegliano-Eczacıbaşı VitrA karşılaşmasıyla başlayacak.

Turnuva öncesi FIVB tarafından düzenlenen basın toplantısında bir araya gelen takım kaptanları ve baş antrenörler, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve takımların tanıtımı yapıldı.

Geçtiğimiz sene turnuvayı üçüncülükle tamamlayan Eczacıbaşı VitrA’nın, beşinci kez katıldığı ve daha önce 2015 ve 2016’da iki sene üst üste şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attığı organizasyon, Çin’in Shaoxing şehrinde 3-8 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Turuncu beyazlılar, A Grubu’ndaki ilk maçında 3 Aralık Salı günü, saat 05:00’de (TSİ), İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımıyla karşılaşacak. Mücadele, aynı gün saat 11.00’de, S Sport ekranlarından banttan yayınlanacak.

Görüşler:

Marco Motta: Yarın başlayacak olan turnuva, gelmiş geçmiş en zorlu Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndan biri olacak. Böyle bir turnuvada, Türkiye ve Eczacıbaşı VitrA’yı temsil etmekten gurur duyuyoruz. VakıfBank’ın yanı sıra, Çin’den, Brezilya’dan ve İtalya’dan güçlü takımlar katılacak. Takım olarak motive olduğumuzu ve günden güne gelişme kaydettiğimizi görmek, hepimizde turnuvayla ilgili olumlu hisler yaratıyor. Yarın oynayacağımız Imoco’nun birbirine alışık oyunculardan oluşan, güçlü bir rakip olduğunu biliyoruz ve turnuvaya bu maçla iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Yeon Koung Kim: Sezon başından beri takım içerisinde harika bir hava var. Takımımla öncelikli hedefimiz aylardır yoğun bir tempoda hazırlandığımız Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda, bu güzel takım ruhunu sayı sayı, maç maç sahaya yansıtabilmek olacak.

Simge Şebnem Aköz: Takım olarak günden güne performansımızın üzerine koyduğumuz bir dönemde, sezonun en zorlu ve bir o kadar keyifli tecrübelerinden birini yaşayacağımızı düşünüyorum. Üç gün önce Çin’e geldik ve hazırlıklarımızı burada tamamladık. Yarın oynayacağımız Imoco maçıyla turnuvaya güzel bir giriş yapmak istiyoruz.

Hande Baladın: Yuvaya döndüğüm bu sezonda takım olarak güzel bir kimya yakaladığımızı düşünüyorum. Birbirini her durumda destekleyen ve birlikte oynamaktan büyük bir keyif alan takımımla, bir kez daha Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda yer almak için sabırsızlanıyorum.

Tijana Boskovic: Bu sezonun en zor ve heyecanlı bölümlerinden birine girmek üzereyiz. Aylar süren yoğun çalışmalarımızın ve bize, el ele verdiğimizde neler yapabileceğimizi gösteren takım ruhumuzun hakkını sahada vermek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu