Para Volley

Dünya Oturarak Voleybol Spor Direktörü Lori Okimura Oldu

Dünya ParaVolley Kurulu, Lori Okimura'nın (ABD) Aralık 2022'deki bir sonraki Genel Kurula kadar Spor Direktörü olarak atandığını duyurdu.

Dünya ParaVolley Kurulu, Lori Okimura’nın (ABD) Aralık 2022’deki bir sonraki Genel Kurula kadar Spor Direktörü olarak atandığını duyurdu.

Lori Okimura’nın Dünya ParaVolley tarihindeki ilk kadın Spor Direktörü olması oldukça anlamlı.

Okimura’nın kapsamlı bir deneyime sahip ve bu sürede 16 yıl Üst Düzey Yönetim Danışmanı, 6 yıl Dünya ParaVolley Teknik Yetkilisi, 24 yıl sponsor, Teknik Delege ve FIVB (voleybol ve plaj voleybolu) etkinliklerinin Yöneticisi ve 7 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Buna ABD Voleybolun 2019’da sona eren 5 yıllık Başkanlık süresi de dahil. Lori Okimura,Sanat (Halkla İlişkiler) ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisansı yaptı ve spora yaptığı hizmetlerden dolayı ABD Voleybol Onur Listesi’ne girdi. Safe Sport International (Birleşik Krallık) Mütevelli Heyeti’nde görev yapmakta olan Okimura, Los Angeles, California merkezli insani yardıma uygun bir spor organizasyonu olan Angel City Sports’un Yönetim Kurulu üyesi.

Lori Okimura, Dünya ParaVolley Spor Direktörü olarak hizmet etme fırsatını, diğer sesleri ve fikirleri dahil etmek ve uluslararası spordaki önceki meslektaşlarına ulaşmak için bir fırsat olarak görüyor. Paris, Los Angeles ve Brisbane’deki Paralimpik Oyunları’na bakıldığında yapılacak çok iş olduğu düşüncesinde. Neyse ki, World ParaVolley, oturarak voleybol ve plaj paravoleyinin gelişmesine izin verecek harika insanlara sahip olduğunu söylüyor.

Dünya ParaVolley Başkanı Barry Couzner’e göre  Lori Okimura’nın atanması, kuruldaki en önemli rollerden birinin, World ParaVolley’in yönetimine etkili bir katkıda bulunmasını sağlayacak harika bir özgeçmişe sahip, inanılmaz yetenekli bir kişiyle doldurulması anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu