Para Volley

Dünya ParaVolley Agitos Grant Ödülünü Aldı

Agitos Vakfı, 2019-2020 Hibe Destek Programını alanları açıkladı.

Dünya ParaVolley, daha önce de  Agitos Vakfı Hibe Destek Programından fon almıştı ve bu fonlarla Amerika, Asya-Okyanusya ve Afrika bölgelerinde çok başarılı ParaVolley geliştirme programları yürütmüştü.

2019-2020 fonu bu kez Avrupa kıtasında oturarak voleybol faaliyetlerini desteklemek için kullanılacak. ParaVolley Avrupa’nın Başkanı Branko Mihorko, haberden memnundu: Oturarak Voleybol, Avrupa’da hızla gelişiyor. Agitos fonu, tüm gelişim seviyelerini desteklemede ve ParaVolley Avrupa’nın yeni rekabet yapısını destekleyerek sporcuların ve takımların artan ihtiyaçlarını karşılamada bize yardımcı olacak ”dedi.

Fonlar, bölgede çok ihtiyaç duyulan personel gelişimini desteklemek için kullanılacak. Sınıflandırıcılar, hakemler ve uluslararası teknik görevliler için fonlar Haziran 2020’de ParaVolley Avrupa tarafından Avrupa B Grubu Şampiyonası Turnuvasında dağıtılacak. Şampiyona Slovenya’da düzenlenecek ve NPC Slovenya ev sahipliği yapacak.

Dünya ParaVolley ve ParaVolley Avrupa, kurs programını tartışmaya başladılar ve ayrıntılar ortaya çıktıkça kurs kaydı, masrafları ve zaman çizelgeleri hakkında daha fazla bilgi yayınlayacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu