ManşetMilli Takımlar

Dünya’nın 1 Numarası Yurda Döndü

Milletler Ligi'nde şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız İstanbul'a geldi. Filenin Sultanları'na İstanbul Havalimanı'nda müthiş bir karşılama düzenlendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ev sahipliğinde Arlington kentinde düzenlenen FIVB Miletler Ligi’nde finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Çin ile karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, rakibini 3-1’lik set sonucuyla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyon Filenin Sultanları’nı taşıyan uçak İstanbul’a geldi. A Milli yıldızlar için görkemli bir karşılama düzenlendi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şu açıklamaları yaptı;

Çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Ülkemize böyle bir gurur yaşattığımız için çok mutluyuz, çok gururluyuz. Burada herkesin emeği, katkısı var. Kulüplerimizin büyük bir pay sahipliği var. İsmini sayamadığım katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu gururla yaşamak güzel bir şey. Daha yolun başındayız. Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya hedefliyoruz. Bu turnuvada şampiyon olmakla kalmadık tarihte ilk defa Sultanlar dünya sıralamasında birinci sıraya geldi. Hepsine teşekkür ediyorum.

Kaptan Eda Erdem Dündar, karşılamada şu ifadeleri kullandı, ‘Bizi şampiyonluğa inandıran bir koçla, her an inan takımla, bizi hiç yalnız bırakmayan federasyonumuzla karşınızdayız. Bu bizim başarı hikayemizin başlangıç noktası. Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyatlarda da hedef zirve. İnşallah bunu başaracağız.’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu