Avrupa

Dünyanın En İyi Liberosu

Arka arkaya dokuz sezon boyunca 356 kez forma giyen ve kulübün kazanmış olduğu 16 kupanın tümüne imza atan libero Monica ‘Moki’ De Gennaro, Imoco CONEGLIANO hayranları için gerçekten bir ikon.

De Gennaro, 2013-2014 sezonu öncesinde takıma katıldı, bir rol model ve muhtemelen pozisyonunda dünyanın en iyi oyuncusu haline geldi.

Gerçek bir “işkolik” ve profesyonel olan De Gennaro, İtalyan milli takımının yanı sıra Imoco’nun elde ettiği başarılarla eş anlamlı hale geldi. Imoco teknik direktörü Daniele Santarelli ile evli olan De Gennaro, dokuz yıl önce CONEGLIANO’ya transfer olduğundan beri sadece 23 maç kaçırdı. Oynadığı 356 maçta %75 pozitif ve %51,2 mükemmel top karşılama oranına ulaştı. Tüm bunlar onu sadece Imoco için değil, aynı zamanda küresel sahnede de öne çıkan bir oyuncu haline getirdi.

De Gennaro, Conegliano’ya geldiğinde daha gençti ve bunca yıl bu takımda kalabileceğini düşünemiyordu. Ancak yıllar geçtikçe, her zaman ulaşılması gereken hedefler oldu ve bitmeyen bir başarı hikayesi yazıldı.

De Gennaro, Conegliano’da kendini evinde gibi hissediyor. Hedefler her zaman yüksek ve takımda olduğu için mutlu. Oyununda her zaman geliştirilecek bir şeyler olduğu için kendisinden hiçbir zaman tam anlamıyla memnun değil. Son yıllarda değişen tek şey kendine biraz daha güveniyor olması. Oynadığı birçok önemli maç ve üst düzey deneyimler kendisini daha güvende hissetmesini sağladı.

Diğer birçok arkadaşı gibi Conegliano De Gennaro için özel bir yer haline geldi. Kulüp çok büyüdüğü ve her şeyle çok detaylı bir şekilde ilgilendiğinden saha içinde ve dışında hiçbir şeyi kaçırmamalarına neden olan son derece profesyonel bir kadroya sahipler. De Gennaro, Palaverde’ye girmekten ve tavandan sarkan bayraklarla kutlanan tüm o kupaları görmekten gurur duyuyor.

Imoco’nun 2022-2023 sezonu için gençlik ve deneyimin bir birleşimi gibi görünmesi muhtemel. Tecrübeli isimler ile yeni oyuncuların kaynaşması gerekecek. Elbette birbirlerine uyum sağlamak için biraz zamana ihtiyaçları olacak, ancak yetenek ve iyi yapma arzusu olduğunda her şey daha kolay hale geliyor. Ortada çok güçlü bir takım var, başlangıçta biraz sabır gerek ama sonra gelecek sezon yine eğlenceli olacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu