Genel Haberler

Dursun Özbek’ten Amatör Şubeler Tesis Yatırımı Müjdesi

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü’nün yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda bir konuşma yapan Başkan Dursun Özbek, amatör şubeler, voleybol, spor salonu konularında açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Özbek konuşmasında Amatör şubelerin tesislerinin farklı farklı yerlerde olması sebebiyle yaşanan sıkıntıdan bahsetti. ‘Basketbol Sinan Erdem’de, voleybol Taç Spor Tesisleri’nde, yüzme Burhan Felek’te. Yönetsel olarak çok sıkıntılı bir süreç yalanıyor.  Uzun süredir gizli olarak üzerinde çalıştığımız bir proje vardı. İlk defa mali genel kurulda paylaşıyorum. Vadi İstanbul’a bakan alandaki 62.000 m2 alanı Gençlik Spor Bakanlığı’ndan 49 yıllığına kiraladık. Burada  2015’te ruhsatı alınan spor salonunu yapacağız. Bütün salon sporlarının müsabakalarını yapacağı salonlarda antrenmanlar için de tek mekan olacak.  Yine bu tesiste kulüp idari binası, takımların kamp yapacağı tesisler, ticari konaklama alanları ve gelir getirecek üniteler yapılacak. Galatasaray kafeleri, restoranları ve stadyuma ulaşabilecek düzgün bir yol yapacağız. Bu sayede hem işletme maliyetleri düşecek hem de şube ve idari personel olarak herkes bir arada olacak hem de kulübe ticari kazanç olacak’ dedi.

Galatasaray’dan Kamu Takımlarına Tepki

Olağan Genel Kurul’da kulüp faaliyetlerini aktaran Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Levent Yaz yaptığı konuşmada kamu bankalarının takımlarıyla ilgili görüşlerini açıkladı.
Levent yaz konuşmasında sadece Türkiye’de kamu takımlarının kulüp kurup mücadele ettiğini aktardı. Yaz, ‘ Başka hiçbir ülkede Lufthansa – Bayern Münih maçı göremezsiniz fakat biz THY ile mücadele ediyoruz. Aynı şekilde bir Deutsche Bank maçı da göremezsiniz fakat biz erkek voleybolda Halkbank ile mücadele ediyoruz.  Kamu, bu paraları harcamak yerine camia takımlarına sponsor olarak aktarmalı. Son yapılan çalışmalara göre 33.7 milyon taraftarımız var. 700.000 taraftarın onda biri kadar bile taraftarı olmayanlar takımlar dev bütçeler ile bize rakip oluyor. Buna tüm camialar toplu olarak karşı çıkmalıdır. Duyumlarımıza göre bir banka takımı erkek voleybolda 80 milyon TL harcamaktadır.’ diyerek düşüncelerini aktardı.

Resim

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu