Düziçi’nin gururu oldular

0
295

Efeler Ligi’nde mücadele eden Düziçili Gençlerden Cafer KİRKİT, Ziraat Bankkart ile Efeler Ligi Şampiyonluğu yaşarken; Arkas Sporun başarılı ve genç oyuncusu Mustafa CENGİZ ise A Milli Takıma çağrılarak çifte mutluluk yaşattı.

Düziçi İstiklal Ortaokulu Spor kulübünde voleybola başlayıp daha sonra Efeler Ligi takımlarına transfer olan ve burada genç yaşlarına rağmen hem takımlarında hem de yaş grubu milli takımlarında çok büyük başarılar yaşayan Düziçili gençler voleybol camiasında dikkat çekmeye devam ediyor.

Türk Voleyboluna altyapı konusunda çok ciddi oyuncular kazandıran Düziçi İstiklal Ortaokulu Spor Kulübü başkanı ve antrenörü Ahmet KIRAT; Düziçili gençlerin yaşadığı başarılardan gurur duyduğunu belirterek ‘Hayallerimizin hepsi sırasıyla, bir bir gerçekleşiyor. Gençlerimizin gösterdiği bu başarılar inşallah kendilerinden sonra gelen genç kardeşlerine birer ışık olacaktır. Onlar çok iyi örnek olacaklar. İnşallah bu gençlerimiz ileriki yıllarda çok daha büyük başarılar yaşayacaktır. Ben onların yeteneklerine ve karakterlerine inanıyorum ve güveniyorum. Yolları açık olsun.’ diyerek eski oyuncularına moral ve motivasyon desteği sağladı.

CAFER KİRKİT KİMDİR?

2001 yılında Osmaniye ilinin Düziçi ilçesinde doğdu. 192 cm boyunda köşe oyuncusu. 2 sezondur Ziraat Bankkart A takımında oynuyor. Voleybola çok küçük yaşlarda başlayıp büyük başarılar yaşayan Cafer KİRKİT, Düziçi İstiklal Voleybol takımlarında her kategoride oynamış; tekniği ve sıçrama kabiliyeti sayesinde herkesin dikkatini çekmiştir. Düziçi İstiklal Voleybol takımında yaşadığı başarılar sonrasında Ziraat Bankasına transfer olmuştur.

Yaşadığı Önemli Başarılar…

U17 Milli Takımla Avrupa 3.lüğü

U17 Milli Takımla Balkan Şampiyonluğu

Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu

Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonluğu

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu

Ziraat Bankkart ile CEV Challenge Kupası 2.liği

Ziraat Bankart ile Efeler Ligi Şampiyonluğu

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

1998 doğumlu 2.09 cm boyunda olup Arkas Spor A takımında orta oyuncu olarak oynamaktadır. Düziçi İstiklal Ortaokulu Spor kulübünde voleybola biraz geç yaşta başlamış olmasına rağmen fiziğinin çok iyi olmasından dolayı kısa sürede Arkas altyapısına alınmıştır. Yaptığı bloklarla ve beyefendi kişiliği ile dikkat çeken Mustafa CENGİZ 2021 yılında A Milli Takıma davet edilmiştir.

Yaşadığı Önemli Başarılar…

Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye 3.lüğü

Genç Erkekler Türkiye 3.lüğü

1.lig Play-off

U19 Milli Takımıyla Dünya 9.luğu

U19 Milli Takımıyla Balkan şampiyonluğu( En iyi orta oyuncu)

Arkas Spor ile Efeler Ligi 2.liği (2019)

Arkas Spor ile Efeler Ligi 4.lüğü (2021)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here