AltyapılarGenel HaberlerManşet

Eczacılı U17 Millilerden Faruk Başkana ziyaret

U17 Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik elde eden 17 Yaş Altı Milli Takımımızda yer alan Eczacıbaşılı oyuncuları ve altyapı antrenörü, Başkan Faruk Eczacıbaşı’nı ziyaret etti.

Faruk Eczacıbaşı’nın verdiği ziyarete, Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı, A Takımı Baş Antrenörü Marco Motta, Altyapı Menajeri Asuman Baş, U17 Milli Takımı kaptanı ve Eczacıbaşı Genç Takımı kaptanı Pelin Eroktay, orta oyuncu Dalia Wilson, pasör Dilay Özdemir ve orta oyuncu Bianca İlayda Mumcular’la birlikte U17 Milli Takımının yardımcı antrenörlük görevini üstlenen altyapı antrenörü Ayhan Arın katıldı.

Başkan Faruk Eczacıbaşı, “Sizlere şampiyonluk yakışırdı. Çok büyük bir başarı elde ederek bizleri çok gururlandırdınız” sözleriyle oyuncularımızı ve antrenörümüzü tebrik etti ve onlara başarılarından ötürü birer hediye verdi.

Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı ise “Yeni jenerasyonun alttan emin adımlarla yükseldiğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Sadece elde ettikleri başarılarla değil, Türk kadının yerinin dünyaya neden örnek olması gerektiğini göstererek de adlarından daha çok kez söz ettireceklerine inanıyoruz” dedi.

Altyapı antrenörü Ayhan Arın ise elde ettikleri başarıyı ve geçirdikleri kamp dönemini “Genç oyuncularımız ve kulübümüz adına çok verimli bir U17 Milli Takım kampı geçirdiğimizi düşünüyorum. Bizler için unutulmaz bir deneyim oldu. Başkanımıza ve tüm kulüp çalışanlarımıza, bizlerle bu heyecanı paylaştıkları ve bizleri her zaman destekledikleri için yürekten teşekkür ederiz” sözleriyle değerlendirdi.

17 Yaş Altı Milliler, namağlup yükseldikleri U17 Avrupa Şampiyonası final maçında Rusya’ya 3-1 mağlup olarak gümüş madalya elde etmiş, kaptan Pelin Eroktay “En İyi Pasör Çaprazı” seçilerek turnuvanın Rüya Takımına girmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu