Altyapılar

Eczacıbaşı 5. Geleceğe Smaç Çalıştayı Başladı

Temmuz ve Ağustos aylarında uzaktan eğitimler ve toplantılarla gerçekleştirilecek Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 5. Çalıştayı Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın konuşması ile açıldı.

Eczacıbaşı ve ES Voleybol Spor Kulüplerinin işbirliği ile yürütülen ve Türkiye genelinde 3000 öğrenciye ulaşan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesinin 5. Çalıştayı, 14 Temmuz tarihinde Faruk Eczacıbaşı’nın tüm ekiplere verdiği yeni sezon mesajları ile açıldı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Çorlu, Kocaeli, Bursa ve Mersin kampüslerinde çalışan yüzden fazla antrenör ve yöneticinin katıldığı, PDR International eğitim danışmanı Cenk Sağdam’ın moderatörlüğünü yaptığı 5. Çalıştay açılış konuşmasında Faruk Eczacıbaşı içinde bulunduğumuz günlerle ilgili olarak şu yorumları yaptı:

Pandemi döneminde birden bire pek çok şeyin farkına vardık ve çok hızlı biçimde hep birlikte değiştik, örneğin işlerin uzaktan da yapılabildiğini gördük. Bu dönemde yapıcı ve inovatif olmalıyız, değerlerimizi koruyacak, bilgi akışını artıracak, iletişim ağlarımızı genişletecek ve zayıflamış bağlarımızı kuvvetlendirecek adımlar atmalıyız. Öğrencilerimize sadece fiziksel beceriler kazandırmayı değil, bütüncül beceriler kazandırmayı hedeflemeli, geçmiş iş yapma alışkanlıklarımızı unutarak “neden olmasın?” yaklaşımı ile yeni fikirlere ve denemelere açık olmalıyız. Internet üzerinden daha çok şey yapabiliriz, kendimizi frenlemeyelim.

Çalıştayın teknik kadrolara yönelik bölümlerinde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, SBF, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden Doç. Dr. Dilşad Mirzeoğlu “Çocuklarda Hareket Eğitimi ve Koordinatif Yetiler” konularında seminerler verirken, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden aynı zamanda Türkiye Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Selda Bereket de “Çocuklarda ve Gençlerde Antrenman İlkeleri ile Çocuklarda Büyüme Atağı ve Yıllık Antrenman Planı” başlıklı eğitimler verecek.

Tüm ekiplerin alacağı diğer eğitimler arasında idari kadrolara yönelik “Sunu Hazırlama Teknikleri”, “Şikayet Yönetimi” ve “Sporcu Takip ve Seçme Sistemi” konulu eğitimler de olacak.

Pandemi döneminde çalışmalarını hiç aksatmadan sürdüren ve 2020-2021 sezonuna hazırlanan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri yeni sezonda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Çorlu, Kocaeli, Bursa ve Mersin illerinde toplam 18 kampüste faaliyet gösterecekler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu