Genel Haberler

Eczacıbaşı 7.kez şampiyon

Tarihte Bugün serimizde 27 Şubat tarihinde gerçekleşen olayları sizlerle paylaşacağız.

27 Şubat 1983 – Eczacıbaşı 7.kez şampiyon

Türkiye Voleybol Ligi final müsabakaları 23/27 Şubat 1983 tarihleri arasında Burhan Felek Spor Salonu’nda oynandı. Finallere Eczacıbaşı, Galatasaray, Güney Sanayi, Otomarsan, Sakarya Karadeniz, Silahlı Kuvvetler Gücü takımları katıldı.

Eczacıbaşı, Ata, Faruk, Selim, Kurtaran, Hakan, Raif, Zeki, Galatasaray, Semih, Fatih, Burhan, Cem, İlker, Metin, Ertan, Ömer, Bülent, Nedim, Güney Sanayi, Todor, B.Mehmet, Can, Aykut, Melih, K.Mehmet, Simenov, Otomarsan, Nuray, Cem, Serap, Cabir, İsmail, Halit, Hakkı, Ayhan, Hayim, Sakarya Karadeniz, İsmet, Serdar, Tamer, Adnan, İbrahim, Ahmet, Silahlı Kuvvetler Gücü, Serdar, Atilla, Murat, Nurettin, A.İhsan, Payidar’dan oluşan kadrolar ile mücadele etti.

Eczacıbaşı finallerde bir tek Sakarya Karadeniz takımına 3-1 yenilerek, on maçta 9 galibiyet ile 7.kez şampiyon oldu ve ülkemizi şampiyon kulüpler kupasında temsil etme hakkı kazandı. İkincilik ve dördüncülük sıralaması son maçlara kadar belli olamadığı için maçlar büyük bir heyecan ile geçti. Sakarya Karadeniz ikinci (kupa galipleri), Güney Sanayi üçüncü (konfederasyon kupası), Silahlı Kuvvetler Gücü dördüncü (konfederasyon kupası) oldu. II. Klasman grubunu son iki sırada tamamlayan Çorlu Kültürspor ve Samsun Irmak Sanayi küme düştü.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu