Genel HaberlerManşet

Eczacıbaşı Dynavit ile Kuzeyboru Spor Kulübü Arasındaki Hazırlık Maçı

Eczacıbaşı Dynavit, Kuzeyboru Spor Klübü ile Hazırlık Maçı Oynadı. Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi nedeniyle ara verilen Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Eczacıbaşı Dynavit, Kuzeyboru ve Galatasaray HDI Sigorta, hazırlık maçları için sahaya çıkıyor. 27-28 Şubat tarihlerindeki maçların ilki Kuzeyboru Spor Kulübü’nü, Eczacıbaşı Spor Salonu’nda ağırladı. 27 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’deki maç 3-1 Eczacıbaşı Dynavit galibiyetiyle sona erdi.

Eczacıbaşı Dynavit Kaptanlarından Simge Şebnem Aköz maç sonundaki röportajında; ”Ülkece içinden geçtiğimiz zor dönemlerde bugün buraya gelip hatıra bileti alarak, depremzedelere destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum. Yarın Galatasaray maçımız var, aslında bu bizim ülkede biraz normale dönüp biraz moral toplamak adına da, aynı zamanda kalbinizin de hiçbir zaman depremzedelerden ayrı kalmadığı bir döneme giriyoruz. Umut ediyorum ki katılımlarınız devam eder. Yolumuz uzun, uzun bir sürecimiz var. Ülkece ”Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız” Yarın da gelirseniz, desteğinizi gösterirseniz çok mutlu oluruz. Herkes kendine iyi baksın.” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş maç sonundaki röportajında; ”Ülke olarak inanılmaz sıkıntılı zor bir süreçten geçiyoruz. Tabii bir yandan normalleşmeye çalışıyoruz, bir yandan böyle bir durumda normalleşmek oldukça zor. Yavaş yavaş oynamaya başladık, tabii ki oyuncularımızın da, bence bütün ligdeki oyuncuların da zorlandığı bir süreçte oynamaya başlıyoruz yavaş yavaş. Bugün bütün gelen seyircilere, hatta gelemeyip de bilet alan herkese katkı vermek için, çok teşekkür ediyoruz. Bugün en önemli ve en anlamlı şey tekrar başlayabilmekti. Muhteşem olmasa da en azından normalleşme adına elimizden geleni yapmaya çalıştık. Çok teşekkürler herkese.” dedi.

Yine, “Yaralarımızı hep birlikte saracağız” mesajıyla, 28 Şubat Salı günü 17.30’da oynanmaya başlayacak hazırlık maçı; Eczacıbaşı Dynavit-Galatasaray HDI Sigorta arasında olacak. Maçlarda elde edilecek bilet ve ESK Store satış gelirleri, depremden etkilenen vatandaşlara bağışlanacak.

Maçlara gelemeyecek olan seyirciler hatıra bileti alarak depremzede vatandaşlarımıza bağışta bulunabilir.

Bilet için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu