ManşetSultanlar Ligi

Eczacıbaşı Dynavit VakıfBank’a adeta göz açtırmadı

Eczacıbaşı Dynavit 3 – VakıfBank: 0
Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu
Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Mehmet Gül/Gözlemci: Bülent Bozkurt
Setler: 25-17, 25-21, 25-20
Süreler: 21′, 25′, 29′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

Eczacıbaşı Dynavit: Elif, Voronkova, Beyza, Boskovic, Hande, Jack Kısal, Simge (L), Saliha, Yaprak,

VakıfBank: Cansu, Gabi, Zehra, Egonu, Nika, Kübra, Ayça (L), Aylin (L), Buket, Aleksiya, Bajema, Derya, Bahar,

Misli.com Sultanlar Ligi 5’inci hafta mücadelesinde Eczacıbaşı Dynavit,  VakıfBank’ı konuk etti.
Karşılıklı iki şer servis hatasıyla başlayan maçta Eczacıbaşı Dynavit kaptanı Boskoviç’in 10 sayısı seti ev sahibi takım lehine döndürdü. 3 Servis, 7 hücum sayısı ile farkın açılmasında önemli pay sahibi olan Boskoviç’e Hande 4, Voronkova 3 sayıyla katkı yaptı. VakıfBank’ta Gabi’nin 5, Egonu’nun 3 sayısı vardı. Etkili servis atan Eczacıbaşı Dynavit seti 25-17 kazandı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan VakıfBank oldu. Setin başında Zehra’nın bloklarına Egonu’nun yüksek hücumları ile sayı farkı açılmaya başladı. (2-6). Cansu’nun Zehra’yi verimli kullanmasına ilaveten ilk sete göre daha az hata yapan VakıfBank 13-10 öne geçti. Ev sahibi ekip 13-13’de rakibini yakaladı. Eczacıbaşı bu sette ilk kez 17-16’da öne geçti. Setin son bölümüne 4 sayılık seri ile 21-17 ile önde giren turuncu beyazlılar, seti 25-21 kazanarak maçta 2-0 öne geçti. Setin başında Egonu (10) ve Zehra (8) etkili olurken, setin sonda Boskovic, Hande ve Voronkova seti Eczacıbaşı lehine çeviren oyuncular oldular.

Eczacıbaşı Dynavit 3. sette file üstündeki hemen hemen her topa değmeyi başardı. Sayı bulmakta zorlanan rakibi karşısında Jack Kısal, Boskovic ve Voronkova ile sayı farkını açmaya başlayan (11-6), Eczacıbaşı Dynavit, etkili servislerle rakibine iyi top kullanma imkanı vermedi. Setin son bölümüne 20-18 Eczacıbaşı önde girdi. Setin sonunda 25-20 üstünlük bulan turuncu beyazlılar maçı 3-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla 5 maçını da kazanan Eczacıbaşı Dynavit puanını 15 yaptı. VakıfBank ise ilk kez yenilgi alarak 12 puanda kaldı.

Sultanlar Ligi’nin 6 haftasında Eczacıbaşı Dynavit PTT’ye konuk olacak. VakıfBsank ise Nilüfer Belediyespor’la kendi evinde karşılaşacak.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu