AvrupaManşet

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 80. kupası

Eczacıbaşı Dynavit, CEV Cup'ta ikinci kez şampiyon oldu

Eczacıbaşı Spor Kulübü, 2021 – 2022 sezonundaki Avrupa yolculuğunu CEV Cup şampiyonluğuyla tamamladı

Kadın voleybolunun öncü takımı Eczacıbaşı Dynavit, Avrupa’daki başarı geleneğini sürdürerek CEV Cup’ta 2021 – 2022 sezonu şampiyonu oldu.

Final maçlarında Alman ekip Allianz MTV Stuttgart ile karşılaşan “Atatürk’ün Kızları”, ilk maçta 3-1 yendikleri rakiplerini ikinci maçta da geçerek müzelerine bir kupa daha eklemiş oldu.

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın da Eczacıbaşı Dynavit’i desteklemek için salona geldikleri karşılaşmada voleybolcularımız, bu sezonun “#SonunaKadar – #AllTheWay” mottosuna uygun şekilde maçın başından sonuna kadar çok başarılı performans göstererek kupayı kazandı.

Karşılaşma sonrasında “MVP – En Değerli Oyuncu” Ödülü ise Eczacıbaşı Dynavit’in başarılı oyuncusu Tijana Boskovic’e takdim edildi.

“Umarım devamı da gelecek”

Eczacıbaşı Dynavit Baş Antrenörü Ferhat Akbaş ise karşılaşmadan sonra şu açıklamaları yaptı:

“CEV Cup, bu sezon kazandığımız ilk kupa oldu. Umarım devamı da gelecek. Avrupa’da kupa almak bizim için çok önemliydi. Bunun için çok çaba sarf ettik. Sezon ortasında bu kadar iyi oynamak bizi çok mutlu ediyor. Sezonun kalan bölümünde de aynı tempoda devam edeceğiz.”

“Takımın her bir bireyi mükemmel iş yaptı”

Eczacıbaşı Dynavit kaptanlarından Simge Aköz ise duygularını şu şekilde ifade etti:

“Çok büyük bir emeğin sonunda kupaya ulaştık. Çok zorlu bir periyodun ardından finali kazandık. Kupayı kazanmak bizim için çok önemliydi. Takımın her bir bireyi mükemmel iş yaptı, herkes katkı sağladı. Bu kupayı kazanma sözü vermiştik, bu başarıya ulaştığımız için de çok mutluyuz.”

Eczacıbaşı Dynavit, “Barışa Bir Şans Ver” tişörtleriyle ısındı

İstanbul’daki ilk maçta sahaya Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünün bulunduğu pankartla çıkan Eczacıbaşı Dynavit, Almanya’daki karşılaşma öncesinde ise sporun birleştirici gücünü ve savaş karşıtı duruşunu vurgulamak için John Lennon’ın “Give Peace a Chance” şarkısından hareketle “Give Peace a Chance” (Barışa Bir Şans Ver) yazılı tişörtlerle ısındı.  Eczacıbaşı Dynavit oyuncularının ısınma tişörtleri, salondaki tüm taraftarlardan alkış aldı.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 80. kupası

Kupayı 2018 yılından sonra ikinci kez kazanan Eczacıbaşı Dynavit, böylece müzesindeki kupa sayısını da 80’e çıkarmış oldu. CEV Cup şampiyonluğunun ardından Misli.com Sultanlar Ligi maçlarına geri dönecek olan Eczacıbaşı Dynavit’in müzesinde 2021 – 2022 sezonu itibarıyla şu başarılar bulunuyor:

  • 28 Türkiye şampiyonluğu
  • 2 FIVB Dünya şampiyonluğu
  • 1 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu
  • 2 CEV Cup şampiyonluğu
  • 1 Avrupa Kupa Galipleri Kupası şampiyonluğu
  • 5 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu
  • 9 Türkiye Kupası şampiyonluğu
  • 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu
  • 6 Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü Kupası şampiyonluğu
  • 23 Altyapı Türkiye şampiyonluğu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu