ManşetSultanlar Ligi

Eczacıbaşı VitrA 3 puanla döndü

Nilüfer Belediyespor: 1 – Eczacıbaşı VitrA: 3
Salon: TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü/Gözlemci: Yaşar Yılmaz
Setler: 28-26, 18-25, 18-25, 15-25
Süreler: 108 Dakika (33, 26, 23, 26)

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

Nilüfer Belediyespor: Helene Rousseaux, Sherrridan Atkinson, Buse Ünal, Humay Topaloğlu, Aybüke Özdemir, Sabriye Dikmen (Buse Kayacan/ libero, Aslı Tecimer, Seda Menekşe)

Eczacıbaşı VitrA: Tijana Boskoviç, Hande Baladin, Natalia Zilio Perreira, Carli Llyod,Ergül Eroğlu (Şeabnem Simge Aköz/libero, Lauren Gibbemeyer, Gamze Kılıç)

Vestel Venus Sultan Ligi’nin 12. Haftasında dokuzuncu sırada yer alan Nilüfer Belediyespor lig ikincisi Eczacıbaşı VitrA’yı Cengiz Göllü Salonu’nda konuk etti. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de izlediği mücadeleyi şampiyonluk adayı Eczacıbaşı VitrA 3-1 kazandı.

Karşılaşmaya Eczacıbaşı VitrA, Geçmiş Olsun Türkiyem yazılı siyah tişört ile çıkarken, Nilüfer Belediyespor ise Geçmiş olsun Elazığ yüreğimiz sizinle yazan pankartla maça çıktı. Mücadele öncesinde ise 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

İlk set karşılıklı sayılarla başladı. Hande ve Boskoviç ile sayı üstünlüğünü elinde tutan Eczacıbaşı VitrA, Helene Rousseaux’yu durduramayınca teknik molayı Nilüfer Belediyesi 12-11 önde girdi. Mola dönüşü 5-0’lık seri yakalayan Eczacıbaşı VitrA12-16 öne geçti. Son bölüme Eczacıbaşı VitrA 21-16 önde girdi. Ancak iyi savunma yapan, etkili bloklar ile hücum yapan Nilüfer Belediyesi sayıları 24-23’e getirmeyi başardı. Natalia’nın fileye yaptığı hücumla Nilüfer set sayısı şansı yakaladı: 24-23 Nilüfer Belediyespor 4 kez set sayısı şansı buldu ancak Hande’nin antene vurmasıyla seti Bursa ekibi 28-26 kazandı.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı ve Nilüfer Belediyespor Sabriye’nin servisleriyle 5-3 üstünlük buldu. Ancak Eczacıbaşı VitrA Nilüfer’in top kayıplarını Gibbemeyer ile değerlendirdi ve 2 sayı önde geçti: 5-7 Eczacıbaşı VitrA bloklarda etkili olmasına karşın Nilüfer’in plaselerinde çaresiz kalınca açılar fark erimesine karşın Eczacıbaşı teknik molaya 9-12 önde girdi. Helene Rousseaux ve Atkinson’un hücum ve bloklarıyla sayılar 12-14 oldu. Nilüfer farkı 1 sayıya indirince Motta mola aldı: 14-15 Mola dönüşü İstanbul temsilcisi 3 sayılık seri buldu. Temposunu düşürmeyen Eczacıbaşı VitrA son bölüme 21-15 önde girdi. Ve seti 25-18 kazandı.

Üçüncü sete Nilüfer Belediyespor iyi başladı: 3-1 Eczacıbaşı Boskoviç’in servisleriyle rakibini yakaladı. 3-3 Hande’nin hücumları sonrası ace olan servisleriyle iki sayılık üstünlük buldu: 4-6 İstanbul ekibi Natalia ile sayı üstünlüğünü elinde tuttu: 6-9 Yasemin ve Hande’nin hücumlarıyla Eczacıbaşı VitrA teknik molayı 4 sayılık üstünlükle (8-12) girdi. Natalia ile sayılar bulmayı sürdüren Eczacıbaşı sayılarda da üstünlük buldu: 10-16 Nilüfer Belediyespor hücumlarda etkisiz kalınca son bölüme konuk takım 9 sayılık üstünlükle girdi 11-20 ve seti 18-25 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette Atkinson ile etkili hücumlar yapan Nilüfer Belediye Helene Rousseaux’un blokları eklenince sayılar 5-1 oldu ve Eczacı da Motta mola aldı. Mola dönüşü sayılar bulan İstanbul temsilcisi rakibini yakaladı 6-6 Ardından Nilüfer’in basit hataları gelince ara giderek açılmaya başladı: 7-11 Eczacı teknik molayı 8-12 önde geçti. Natalia, Yasemin, Gibbemeyer ile sayılar bulmayı sürdüren Eczacıbaşı VitrA arayı giderek açmaya (8-16) başladı. İstanbul temsilcisi özellikle Boskoviç ile blok sayıları bulunca seti 16-25 maçı ise 3-1 kazandı.

Tekin Ateşnal

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu