Genel Haberler

VİDEO HABER: Her başarılı kadının arkasında kendisi vardır

Eczacıbaşı Spor Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladıkları videoyu anlamlı bir mesajla paylaştı.

Türk kadınını her alanda gururla temsil eden, profesyonel kadın sporcular yetiştirmeye odaklanan ve bu uğurda yüzlerce genç kızı voleybola kazandıran Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yıldız oyuncularının yer aldığı video, çeşitli maçlardan mücadele, emek ve birliktelik dolu anlar barındırıyor ve “Her başarılı kadının arkasında kendisi vardır” mesajıyla sonlanıyor.

Eczacıbaşı Spor Kulübü, kadın voleybolunda dünyanın öncü kulüplerinden olması, binlerce genç kıza voleybol oynama imkânı sunması ve kadınların spordaki varlığını artırmaya yönelik çalışmaları nedeniyle, 2018 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) “Dünya Ödülü”ne layık görülmüş; IOC tarafından 18 yıldır verilen, kadın ve spor alanında dünyanın en prestijlisi olan ödül, ilk kez bir spor kulübüne takdim edilmişti.

Sadece genç kızları voleybola kazandırmakla yetinmeyen Eczacıbaşı Spor Kulübü, kadınların spor alanında yönetimsel varlığını da artırmayı hedefliyor. Günümüzde kulüpteki 19 yönetim pozisyonunun 9’unda kadınlar yer alırken (%47), kadın antrenör ve kampüs koordinatörlerinin sayısı ise 25 (%45).

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu